ru ua

Банки України в III кварталі емітували 262 тис. платіжних карт, збільшивши їх обсяг до 44,64 млн штук, - "Комерсант-Україна".

Національний банк України (НБУ) повідомив, що в III кварталі банки емітували 262 тис. платіжних карт, збільшивши їх загальний обсяг до 44,64 млн штук. При цьому кількість активних карт зменшилася на 136 тис. - до 29,54 млн, повідомляє "Комерсант-Україна". Найбільший приріст активних карт здійснив "Приватбанк" - на 148 тис. На друге місце з приросту активних карт - на 78 тис. - вийшов банк "Надра", що знаходиться під управлінням тимчасової адміністрації. "Ці цифри не відповідають дійсності, зростання не було, - сказали в прес-службі "Надра". - У звіті ми показуємо не кількість емітованих карток, а кількість карт, з якими утримувачі почали працювати протягом кварталу". Найбільше скорочення показав банк "Дельта" - активних карт стало на 127 тис. менше, всіх карт - на 100 тис., але в банку звіт не коментували.

Переглянули банки і свою платіжну інфраструктуру: встановили 297 нових банкоматів і зняли з обслуговування 874 платіжних термінали. Більш за всіх банкоматів - 76 - встановив Родовід Банк, якому вже за два тижні належить почати виплату коштів вкладників "Укрпромбанка". Активно нарощували банкоматну мережу "Райффайзен Банк Аваль" (+44), "Брокбізнесбанк" (+23), ВТБ Банк (+19), "Надра" (+17). Зменшилася і кількість платіжних терміналів - на 874 одиниці. Більше всього їх демонтував "Приватбанк" - 1,813 тис., а кількість терміналів "Укрпромбанка" скоротилася на 208 одиниць.