ru ua

Австралія має намір вкласти до 2 млрд дол у держоблігації Китаю

Резервний банк Австралії має намір вкласти у китайські держоблігації до 2 млрд дол., що становить 5% його резервів, які на кінець березня становили 38,25 млрд австралійських дол. (39,2 млрд дол).

"Рішення інвестувати в Китай вкрай важливо. Воно відображає більш широкі економічні відносини між КНР і Австралією і наші зростаючі фінансові зв'язки", - заявив заступник голови австралійського ЦБ Філіп Лоуе. На початку квітня центробанки двох країн уклали угоду про валютний своп на суму 30 млрд австралійських дол. Валюта континенту стала третьою після долара і ієни, яку можна напряму конвертувати в юань.

Операція між двома активними зовнішньоторговельними партнерами допоможе Китаю в інтернаціоналізації юаня, оскільки приміром австралійців можуть піти й інші центробанки світу.

За словами Лоуе, нинішній крок також дозволить Австралії диверсифікувати свої резерви. В даний час по 45% від загального обсягу накопичень розподілено між активами США та Європи і по 5% прив'язане до інструментів, номінованих у японської ієни і канадському доларі.

Для Китаю ж залучення австралійських резервів - ще один крок на шляху вирішення завдання щодо інтернаціоналізації юаня.