АУБ подала до ВР зауваження щодо підвищення статутного капіталу банків до 120 млн грн.
АУБ подала до ВР зауваження щодо підвищення статутного капіталу банків до 120 млн грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Асоціації.
"Фахівцями Асоціації українських банків було проведено аналіз запропонованих змін до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання негативних наслідків фінансової кризи)", реєстраційний № 5378. Законопроектом, зокрема, пропонується збільшити розмір мінімального статутного капіталу банку на момент його реєстрації з 75 млн грн до 120 млн грн, скасувати норму щодо заборони НБУ вимагати від діючих банків збільшення їх статутного капіталу, внести зміни до режиму іноземного інвестування тощо. На його підставі АУБ подала першому заступнику Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіславу Аржевітіну відповідні зауваження та пропозиції", - йдеться в повідомлені.
Зокрема, на думку АУБ, в умовах фінансово-економічної кризи пропозиції щодо підвищення мінімального розміру статутного капіталу на момент реєстрації банків є неприйнятними з огляду на відсутність вільних інвестиційних коштів. Крім того, розмір мінімального статутного капіталу у сумі 75 млн грн (6,25 млн євро за курсом НБУ на 01.12.2009 року) і так перевищує аналогічні вимоги країн Євросоюзу, встановлені у розмірі 5 млн євро.
Одночасно АУБ наголошено на необхідності збереження гарантії можливості продовження діяльності банкам, регулятивний капітал яких є меншим від 120-75 млн грн.
Асоціацією відзначено, що запропоновані законопроектом зміни можуть бути прийнятними лише за умови збереження заборони на вимоги щодо збільшення статутного капіталу діючими банками, а також законодавчого визначення мінімального розміру регулятивного капіталу для діючих банків у сумі 75 млн грн.
Окремо АУБ надано пропозиції щодо уточнення порядку здійснення банками реструктуризації заборгованості за кредитами позичальників - фізичних осіб.