Атаку на Гонтареву та її оточення могла викликати ситуація з "ПриватБанком", - експерт

НовиниФінанси    28.10.2016 - 15:50
Фото: Руслан Бортник
Фото: Руслан Бортник

Обшуки у заступниці голови правління Національного банку України (НБУ) Катерини Рожкової, заяви народного депутата Сергія Тарути проти голови НБУ та парламентський рух навколо відставки Валерії Гонтаревої можуть мати одне джерело. Таку думку в коментарі українським ЗМІ висловив політолог, директор Українського центру аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

"Історія  з обшуком у Катерини Рожкової - це продовження початого конфлікту. Обшук, діяльність С.Тарути проти Гонтаревої та парламентський рух навколо цього питання мають одне джерело. Не виключаю, що ним є історія навколо приватизації "ПриватБанку" та конфлікт між групою "Приват" і "Рошен", - підкреслив політолог.

На його думку, Гонтарева - "найслабша фігура в оточенні президента, тому що ні Луценка, ні Гройсмана не можна зняти з посад, бо мають імунітет".

"Треба розуміти, що Гонтарева назбирала величезну кількість ворогів за весь час роботи, і в банківській системі в тому числі. Головне, що вона абсолютно дискредитована в очах суспільства. Відповідно, атака на неї виглядає резонною", -  пояснив Бортник.

Він зауважив, що важко говорити про те, звідки іде "хвиля" проти Гонтаревої та НБУ.

"Я можу припустити, побудувати таку лінію: Арсен Аваков, "Народний фронт", Арсеній Яценюк, Ігор Коломойський, "Укрнафта". Свого часу публікувалася інформація про те, що була зустріч Арсенія Яценюка, Андрія Коболєва, Арсена Авакова та Ігоря Коломойского стосовно "Укрнафти". Не виключаю, що на інших зустрічах приблизно такого ж формату вирішувалися і питання цієї атаки. Складно сказати", -  заявив політолог.

При цьому він звернув увагу на вибірковість у таких процесах. " Одних осіб обшукують, інших  - ні. За цим я вбачаю елемент політичної боротьби", -  підкреслив Бортник.

On Top