ru ua

Американській владі достеменно відомо хто є замовником і хто фінансував вбивство Щербаня, - Кузьмін

Американській владі достеменно відомо хто є замовником, хто фінансував вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Про це в ефірі програми "Шустер Live" на "Першому національному каналі" заявив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Американській владі достеменно відомо хто є замовником, хто фінансував вбивство депутата українського парламенту (Євгена Щербаня) і хто стоїть за цим та іншими злочинами в Україні", - сказав Кузьмін.

У той же час він відзначив, що Президент США Барак Обама "не в курсі".

"Я переконаний, що люди в оточенні Обами, включаючи чиновників департаменту юстиції і департаменту США навмисно вводять Президента США в оману щодо справи про вбивство Щербаня, щодо ролі Тимошенко в корупції і тяжких злочинів в Україні, а також щодо подій, які відбуваються в Україні. Ці люди лобіюють інтереси українських злочинців і саме вони взяли активну участь у лобіюванні відомої резолюції 466, прийнятої американським Сенатом щодо України", - додав Кузьмін.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.

У ГПУ вважають, що замовником вбивства Щербаня в інтересах Юлії Тимошенко був ще один екс-прем'єр-міністр Павло Лазаренко.

Читайте також: Деякі американські чиновники перешкоджають розслідуванню справи про вбивство Щербаня, - ГПУ