ru ua

Активіст, над яким знущався "Беркут", повернувся на Євромайдан

Активіст Михайло Гаврилюк, якого на відео роздягали бійці "Беркута", повернувся на Євромайдан і повідомив, що не збирається залишати барикади

Активіст Михайло Гаврилюк, якого на відео роздягали бійці "Беркута", повернувся на Євромайдан і повідомив, що не збирається залишати барикади. Про це Гаврилюк заявив сьогодні на прес-конференції в Будинку профспілок, яку транслював телеканал "112 Україна".

"Довго били, фотографували. Змушували, наказували, щоб я кричав, як я їх люблю. Але я не така людина, щоб схилити голову перед ними, і я нічого їм не кричав", - повідомив Гаврилюк.

За свідченнями протестуючого, його посадили в автозак без одягу. Один із затриманих, який там був, зняв з себе теплий одяг і віддав Михайлу.

"Я не рахував їх, я не дивився, скільки їх було, тому що повинен був згорнутися в клубочок і напружити всі м'язи, щоб нічого не повідбивали", - додав Гаврилюк.

У відділенні міліції Гаврилюку стало погано і він втратив свідомість. Міліція викликала "швидку допомогу" і потерпілий прийшов до тями вже на лікарняному ліжку. У лікарні Гаврилюка весь час супроводжували афганці.

"Не знаю скільки їх було, але знаю, що серед них були і нормальні люди, які говорили "досить його бити, залиште його в спокої". Я знаю, що були й такі серед них", - резюмував Гаврилюк.

Нагадаємо, 23 січня 2014 р. в мережі Інтернет був оприлюднений відеозапис, на якій видно, як співробітники спецпідрозділу міліції "Беркут" знущаються над затриманим, зокрема, фотографують його голим на морозі, глумляться над ним і б'ють.

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко доручив провести службову перевірку за фактом знущань співробітниками "Беркута" над затриманим мітингувальників.