А.Магера вважає, що зміни до закону про вибори Президента "відкидають Україну назад".

Заступник голови Центральної виборчої комісії України (ЦВК) Андрій Магера вважає, що зміни до закону про вибори Президента "відкидають Україну назад". Про це він заявив сьогодні журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

Він пояснив, що мова йде, як про зміни від 3 лютого 2010 р., так і про зміни, які були внесені у вересні 2009 р. А.Магера зазначив, що зміни до закону від 3 лютого не вирішують проблеми можливих фальсифікацій. Також А.Магера додав, що ці зміни порушують принцип рівності кандидатів у виборчому процесі.

"Ліквідація кворуму містить концептуальну помилку. Це перший прецедент в Україні, коли в колегіальному органі скасовується кворум... в мене викликає нерозуміння причини виключення кворуму із закону", - заявив А.Магера. Також він зазначив, що даний закон містить ще інші недоліки, зокрема він не врегульовує питання, яка саме посадова особа органу місцевого самоврядування подає кандидата до складу виборчої комісії, якщо член комісії від кандидата в Президенти буде виключений, зокрема це стосується міст районного значення та АР Крим.

Говорячи про підписання Президентом цього закону, він зазначив :"Я особисто не критикую Президента, що він підписав цей закон, але в мене питання: Для чого створено юридичне управління в Секретаріаті Президента, яке повинно відслідковувати такого роду питання?". 

Нагадаємо, 3 лютого 2010 р. народні депутати 233 голосами прийняли закон "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій)", яким виключається з тексту закону розпорядження, яким встановлюється повноважність засідань виборчих комісій за умови участі в засіданні не менше як двох третин від її складу. 4 лютого В.Ющенко підписав цей закон.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся