"Газпром" погодився на два роки знизити для Словаччини обсяги газу, що купується за контрактами take-or-pay на 10%.

"Газпром" погодився на два роки знизити для Словаччини обсяги газу, що купується за контрактами take or-pay-на 10%, що коштуватиме компанії 180 млн дол. на рік, передає РБК Daily.
Завдяки домовленості єдиний позов, поданий до "Газпрому" за зрив поставок під час торішнього газової кризи, може не дійти до суду. Щоб не створювати прецеденту, російська монополія погодилася знизити обсяги поставок газу за невигідними цінами на адресу словацької компанії Slovensky plynarensky priemysel (SPP). Це обійдеться "Газпрому" приблизно в 180 млн дол. на рік.
Словаччина найбільше постраждала від торішнього газової кризи. Словаччина недоотримала тоді 300 млн куб. м і опинилася на межі енергетичної кризи.
Незважаючи на заяви влади інших країн - споживачів російського газу про готовність вимагати компенсації збитків, позов до російської монополії від SPP, що послідував майже півтора роки після події, виявився єдиним. Про нього стало відомо на початку поточного місяця. SPP звернулася із заявою до Міжнародного арбітражного суду в Парижі. Сума позову не розголошувалася.
Як повідомило РБК Daily джерело, близьке до переговорів, сторони змогли домовитися в досудовому порядку. За відкликання позову "Газпром" погодився на два роки знизити для Словаччини обсяги газу, що купується за контрактами take-or-pay на 10%. До того ж у наступні чотири роки рівень закупівель підніметься на 5%. Зараз для закріплення принципової домовленості улагоджуються останні технічні деталі, заявив співрозмовник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся