"Газпром" розраховує, що Україна, сплативши постачання газу за травень ц.р., знайде кошти на закачування газу до свої ПГС.

"Газпром" розраховує, що Україна з урахуванням оплати постачань газу за травень 2009 р. знайде кошти також і на закачування газу в свої підземні газові сховища (ПГС). Про це вчора в ефірі радіостанції "Ехо Москви" повідомив заступник глави ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв. "Сподіваюся, з урахуванням того, що Україна все-таки заплатила за травень, а там частину газу було закачано до ПГС, вони все-таки продовжуватимуть закачувати газ в ПГС. Це їхня відповідальність, вони повинні забезпечити транзит", - відзначив О.Медведєв. Заступник глави "Газпрому" нагадав, що для поповнення українських ПГС до опалювального сезону потрібно близько 4,5 млрд дол. Він також відзначив, що все ПГС України експорторієнтовані, у зв'язку з чим проблема із забезпеченням їх газом стає спільною і стосується не тільки Росії, але і Європи. Так, за словами О.Медведєва, РФ не випадково запропонувала європейським партнерам взяти фінансову участь у вирішенні цього питання, але російська сторона не готова самостійно вирішувати його. "Це не тільки наше питання. Без транзиту газу через Україну, скільки ми б не подали газу на кордон з Україною, може трапитися так, що він не дійде до європейських споживачів", - підкреслив заступник глави "Газпрому". Відповідаючи на питання, де Україні узяти гроші, О.Медведєв додав, що оскільки країна знайшла кошти для розрахунків за травень, у неї є можливість знайти їх і для закачування газу в ПГС. Він також висловив надію, що "жодні політичні хвилювання на Україні не порушать роботу контрактів", підписаних "Газпромом" і "Нафтогазом України" в січні 2009 р.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся