"Удар" і "Батьківщина" 14-15 жовтня оголосять узгоджених мажоритарників

Узгоджені кандидати у народні депутати у мажоритарних округах від партії "Удар" та об'єднаної опозиції "Батьківщина" будуть оголошені 14-15 жовтня. Про це лідер партії "Удар" Віталій Кличко заявив сьогодні у Дніпропетровську.

Узгоджені кандидати у народні депутати у мажоритарних округах від партії "Удар" та об'єднаної опозиції "Батьківщина" будуть оголошені 14-15 жовтня. Про це лідер партії "Удар" Віталій Кличко заявив сьогодні у Дніпропетровську, передає радіо "Свобода".

"Були розбіжності по 32-м мажоритарним округам. Було замовлено соціологічне опитування для відповіді, які з кандидатів від об'єднаної опозиції "Батьківщина" та "Удару" найбільш рейтингові. Результати соцопитування вже є. Думаю, сьогодні-завтра ми можемо дати відповіді щодо кандидатів, є велика надія та впевненість, що завтра-післязавтра ми офіційно заявимо про узгодження кандидатів по мажоритарних округах з об'єднаною опозицією", - повідомив Кличко.

Кличко також зазначив, що обидві політичні сили можуть підтримати "нейтрального" кандидата, який користується, згідно з даними опитування, найбільшою підтримкою виборців в окрузі.

Водночас у суботу будівлю, де відбувалась прес-конференція Віталія Кличка у Дніпропетровську, пікетувало кілька людей, які стверджували, що є агітаторами партії і їм не виплатили зарплату за вересень. Кличко зазначив, що з'ясує ситуацію до вечора.

Читайте також: З'їзд "Батьківщини" перенесено на 15 жовтня у зв'язку з хворобою Турчинова

Як повідомлялося, на сьогоднішньому з'їзді "Батьківщина" могла розглянути узгодження єдиних кандидатів з "Ударом". Останнім часом "Удар" і "Батьківщина" не приховують, що переговори з приводу узгодження єдиних кандидатів у мажоритарних округах наближаються до кінця. Воно і зрозуміло, 15 жовтня - останній день для подачі заяв кандидатами про добровільне зняття з перегонів. РБК-Україна вирішило поцікавитися у київських мажоритарників від Удару" і "Батьківщини" наскільки вони обізнані в тому, що відбувається, і як рухаються переговори в київським округах.

Читайте також: Узгодження кандидатів на виборах-2012: кого з мажоритарників знімуть "Удар" і "Батьківщина"

Виявилося, що майже ніхто з кандидатів не знає, що вирішать верхівки партій. Всі опитані заявили, що з штабів їм ніяких вказівок не надходило, а значить, вони будуть чекати рішень з'їзду. Крім того, багато хто з них саме себе бачать в якості найбільш рейтингового кандидата на окрузі, а відповідно, і зніматися не мають особливого бажання. Як і прогнозували експерти, те, що раніше було з легкої руки заявлено Яценюком і Кличком, на практиці може виявитися важким завданням, що супроводжується скандалами. Цікаво буде 15 жовтня підрахувати, скільки людей, яких партії не визнають узгодженими, реально знімуться з виборів на користь колеги.

Парламентські вибори пройдуть в Україні 28 жовтня 2012 р.

Вперше з 2002 р. вони будуть проведені за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах братимуть тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла беруть участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр. ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів. Попередні підсумки голосування ЦВК оприлюднить вже вночі після закриття виборчих дільниць. Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані пізніше, після підрахунку документів з окружних комісій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся