"Свобода" в новому парламенті буде ініціювати примусову легалізацію зарубіжного капіталу

Лідери партії "Свобода" представили журналістам економічні законопроекти, які вони внесуть у Верховну Раду у разі перемоги на парламентських виборах 28 жовтня. Найбільш революційні ініціативи передбачають ліквідацію приватних монополій і примусову легалізацію зарубіжного капіталу. Правда, послідовні прихильники цих ідей з Комуністичної партії вважають, що націоналісти забудуть про свої обіцянки відразу після виборів. Про це пише "Комерсант-Україна".

Експерти партії "Свобода" на чолі з народним депутатом Олександром Бондарем ("Наша Україна - Народна самооборона") підготували шість законопроектів: "Про ліквідацію приватних монополій"; "Про приватизацію державного майна (нова редакція)"; "Про примусову легалізацію капіталу та рахунків в банках, які знаходяться і зареєстровані за кордоном";"Про спрощенння режиму реєстрації малого і середнього підприємництва в установах банків";"Про ліквідацію дефіциту бюджету пенсійного фонду";"Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

"Ці законопроекти зареєструють у Верховній Раді майбутнього скликання від імені народних депутатів партії "Свобода", - сказав виданню Бондар.

Читайте також: Запорука успіху та перспективи "Свободи" на виборах-2012

Найбільш радикальні ініціативи передбачають добровільну відмову приватних монополій від частини своїх об'єктів, що перевищує 25%.

"У разі невиконання цієї вимоги законопроект передбачає примусовий механізм передачі всього майна приватної монополії у власність Фонду держмайна", - заявили виданню в "Свободі".

Згідно законопроекту про примусову легалізацію зарубіжних капіталів, у власність держави перейде майно і право власності на офшорні підприємства, якщо власники відмовляться перереєструвати їх в Україні. Крім того, "Свобода" має намір забезпечити бюджет Пенсійного фонду шляхом обмеження розміру максимальної пенсії, яка не повинна перевищувати розміру п'яти мінімальних (зараз - 4 тис. 280 грн).

За словами Олександра Бондара, підтримка законопроектів з боку майбутніх фракцій нинішньої опозиції "практично забезпечена": "Свобода" бере на себе блок радикальних законопроектів. Ця тема обговорювалася мною і Олегом Тягнибоком (глава партії "Свобода". - ред.) з Арсенієм Яценюком (лідер об'єднаної опозиції "Батьківщина". - ред.). Судячи за політичними поглядами представників партії "Удар" (лідер Віталій Кличко. - ред.), вони також повинні підтримати нас". Він підкреслив, що всі ініціативи відповідають вимогам ст. 41 Конституції, в якій серед іншого записано: "Право приватної власності є непорушним". "Ми передбачаємо право власників добровільно виконати норми законів. І тільки в разі відмови будуть застосовуватися жорсткі заходи: частково - реприватизація, частково - націоналізація. При цьому колишнім власникам будуть повернуті гроші, витрачені на придбання об'єктів", - сказав народний депутат.

Директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин назвав економічну програму "Свободи" "відносно прийнятною".

"Принаймні, в їхній програмі немає явних вимог реприватизації, як у комуністів", - зазначив експерт, висловивши при цьому ряд зауважень, зокрема, щодо наповнення Пенсійного фонду. "На відміну від спецпенсій чиновників, обмеження звичайних пенсій виглядає дискримінацією - якщо людина мала легальну високу зарплату і платила з неї податки, то чому потрібно обмежувати її пенсію п'ятьма мінімумами? Такий крок лише ускладнить вихід зарплат з тіні", - підкреслив Юрчишин.

Читайте також: ВО "Свобода" називає провокацією затримання своїх партійців в Івано-Франківську

Представники Компартії, які серед іншого у своїй передвиборчій програмі також обіцяють "повернути в державну власність підприємства базових секторів економіки", виключають можливість спільного голосування з депутатами від "Свободи".

"Наші обіцянки - це наша сутність, а у націоналістів - передвиборча технологія, про яку вони забудуть одразу після закінчення виборів", - заявив виданню народний депутат Олександр Голуб (Компартія).

Нагадаємо, згідно з даними останнього соцопитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, ВО "Свобода" вперше подолала 5% прохідний бар'єр у парламент.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся