"Опозиційний блок" створить рух із захисту прав постраждалих від люстрації

НовиниПолітика    09.10.2014 - 18:21

Партія "Опозиційний блок" заявляє про створення громадянського руху по захисту прав людей, які постраждали від закону "Про очищення влади", який суперечить Конституції і міжнародним нормам. Про це йдеться в повідомленні прес-служби партії.

Відзначається, що під дію підписаного сьогодні Президентом України закону потрапляють близько 2 млн осіб, переважна більшість з яких чесно працювала на благо України протягом всієї своєї трудової кар'єри.

"Опозиційний блок" до останнього сподівався, що Порошенко не піде на поводу у адептів "сміттєвої люстрації" і захистить держслужбовців від радикальної натовпу, - наголошується в заяві партії.

У партії назвали набуття чинності закону "Про очищення влади" початком масштабної кампанії політичних репресій.

"Нинішні люстраційні ініціативи влади вступають у протиріччя не тільки з Конституцією України, Кодексом законів про працю, але і з основоположними міжнародними нормативними актами", - відзначили в "Опозиційному блоці".

"У Європейського суду з прав людини буде достатньо правових підстав, щоб винести невтішний для української влади вердикт - настійно рекомендувати самопроголошеним "борцям за демократію" співвідносити свої дії виключно з загальнодемократичними стандартами, європейськими правовими нормами, а не майданними гаслами і "казанками", - підкреслили в партії.

В "Опозиційному блоці" підкреслили, що основний удар люстраційних чисток буде завдано саме по середньому і нижчому ланкам державного апарату, за рядовим виконавцям, які забезпечують стабільність і функціональну дієздатність системи державної влади.

"Опозиційний блок" звернувся до міжнародного співтовариства, Венеціанської комісії, європейських правозахисних організацій із закликом продемонструвати притаманну їм принциповість і не допустити реалізації відверто дискримінаційного закону.

"Зі свого боку ми пропонуємо всім здоровим політичним силам, громадським організаціям, професійним спілкам, засобів масової інформації об'єднати наші зусилля і відстояти демократичні принципи і стандарти, захистити держслужбовців від насильства і правового свавілля", - підкреслили в партії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top