ru ua

"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" до рішення арбітражу встановити ціну на газ, яка дорівнює ціні на європейських біржах

Нафтогаз" пропонує "Газпрому" до рішення арбітражу встановити ціну на газ, яка дорівнює ціні на європейських біржах.

Нафтогаз" пропонує "Газпрому" до рішення арбітражу встановити ціну на газ, яка дорівнює ціні на європейських біржах. Про це повідомила йдеться у позиції української сторони щодо переговорів з Газпромом та РФ по газових питаннях, які поширила прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"На період до винесення рішення арбітражу ціна газу буде дорівнювати ціні на європейських газових біржах (хабах) за мінусом вартості транспортування з кордону РФ до цих хабів. Таке рішення відповідає критеріям, зазначеним вище та дозволить значно спростити дискусії щодо визначення справедливої ринкової ціни для України", - йдеться у повідомленні.

По-перше, як зазначається, використання біржових цін відповідає принципам справедливості та ринкового підходу. По-друге, контракт з Газпромом на постачання газу містить положення щодо перегляду ціни у відповідності до зміни ринкової ситуації. По-третє, використання біржових цін є домінуючою тенденцією в контрактах Газпрому з європейськими компаніями.

"Українська сторона готова обговорювати технічні аспекти реалізації цієї пропозиції у відповідності до європейської практики", - зазначають у НАК "Нафтогаз України".