"Донецьксталь" і "Євро Фінанс" мають намір купити ДЕМЗ не більше ніж за 200-250 млн дол., - експерт

Переговори про продаж Донецького електрометалургійного заводу (ДЕМЗ) ведуться з двома компаніями - "Донецьксталлю" Віктора Нусенкіса та брухтозаготівельних компанією "Євро Фінанс" підприємців Алі Омрана і Арсена Іванющенко. Про це повідомив "Комерсант-Україна" джерело, знайоме з ходом переговорів про продаж ДЕМЗ.

"Головна тема переговорів - ціна активу. Обидва претенденти домагаються зниження суми угоди", - стверджує співрозмовник.

Водночас, в "Євро Фінанс" і "Донецьксталі" коментувати свій інтерес до ДЕМЗ відмовилися.

"Ще в серпні минулого року вартість ДЕМЗ, виходячи з цін на аналогічні підприємства в Україні та Росії, оцінювалася в 350 млн дол. У грудні його вартість опустилася до 300 млн дол., а тепер підприємство коштує не більше 200-250 млн дол." , - оцінює ситуацію аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка.

Так само експерт додав, що ціни на металургійні активи в усьому світі падають. Тому час працює на покупців, які напевно зацікавлені затягувати процес.

"Навряд чи ціна активу опуститься нижче 200 млн дол. - це сучасне і досить ефективне виробництво", - говорить Дзвінка.

У той же час аналітик ІК "Ренесанс Капітал" Борис Красножонов додав, що побудувати аналогічне підприємство при нинішніх цінах обійдеться в 900 млн дол. - 1 млрд дол.

"Але в минулому році завод спрацював у збиток. Крім того, у компанії проблеми з постачанням металобрухту, який постійно дорожчає. У хороші часи ціна активу була б 300-330 млн дол., але зараз, якщо його продадуть за 150 млн дол., це буде гарна угода", - зазначив експерт.

Він нагадує, що минулого року "Мечел" продала свої активи в Румунії компанії Invest Nikarom SRL за символічну ціну в 230 румунських лей або приблизно 70 дол. А уряд Сербії викупило завод Sartid в Смедерево в американської сталеливарної компанії US Steel в минулому році за 1 дол.

ДЕМЗ належить російській групі "Мечел", яка купила його за 537 млн дол. в травні 2011 р. Але вже восени того ж року завод зупинився. У підприємства виникли проблеми зі збутом продукції після погіршення світової кон'юнктури ринку, а також через брак обігових коштів (на кінець листопада 2011 р. держава заборгувала заводу 61 млн дол. повернення з ПДВ). Тому в кінці вересня 2012 р. "Мечел" виставила завод поряд із ще кількома активами на продаж. Компанія прагнула знизити боргове навантаження, що становила на той момент 9,4 млрд дол.

ДЕМЗ побудований за принципом міні-заводу з неповним металургійним циклом. Його потужності становлять 1 млн тонн рідкої сталі на рік. За результатами першого півріччя 2012 р. чистий збиток заводу склав 146 млн грн.

Читайте також: Російський "Мечел" веде переговори про продаж Донецького електрометалургійного заводу

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся