ru ua

Український хакер визнав провину в зараженні 13 тисяч комп'ютерів для крадіжки кредиток

Український хакер визнав провину в зараженні 13 тисяч комп'ютерів для крадіжки кредиток Фото: світова кіберзлочинність (hi-tech.Mail.ru)

29-річний Сергій Вовненко відомий у кіберзлочинному співтоваристві під нікнеймами Flycracker, Centurion і Darklife

Відомий у кіберзлочинному співтоваристві під нікнеймами Flycracker, Centurion і Darklife 29-річний український хакер Сергій Вовненко визнав свою провину у створенні "ботнету" з понад 13 тисяч заражених комп'ютерів з метою отримання доступу до їхніх банківських рахунків, дебетових і кредитних карт та інших онлайн-сервісів. Про це з посиланням на прокурора штату Нью-Джерсі (США) Пола Фішмана повідомляє Reuters.

Як зазначає аґенція, підсудний Вовненко визнав свою провину перед окружним суддею Естер Салас в місті Ньюарк, штат Нью-Джерсі (U. S. District Court, District of New Jersey, No. 14-cr-00237).

Адковат Вовненко Тімоті Андерсон був недоступний для преси.

На думку сторони звинувачення, український хакер Сергій Вовненко у 2010-2012 роках був частиною злочинного угруповання, що професійно займалося крадіжкою персональних даних за допомогою одного з найбільш відомих вірусів під назвою Zeus (Зевс).

Зокрема, Вовненко експлуатував ботнет з більш ніж 13 тисячами заражених вірусом пристроїв. Використовувана ним і подільниками модифікація Zeus дозволяла зчитувати інформацію про натискання будь-яких клавіш на клавіатурі (кейлоггінг), зчитувати інформацію про активність із систем клієнтського онлайн-банкінгу і передавати зловмиснику відповідні персональні дані власників заражених пристроїв.

Хакера Flycracker/Centurion/Darklife заарештувала влада Італії 13 червня 2014 року. На даний час він знаходиться під вартою в Неаполі. При цьому керівництво США домагається екстрадиції українського хакера.

Нагадаємо, влітку 2014 року стало відомо про нову модифікацію вірусу - GameOver Zeus, одним із творців якого ФБР вважають росіянина Євгена Богачева, якому звинувачують у зараженні від 500 тисяч до 1 мільйона комп'ютерів по всьому світу (для порівняння: вірус Zeus із 2007 року заразив понад 13 млн комп'ютерів).

Нагадаємо, напередодні CERT-UA попередила про нові спроби хакерських атак на українські енергомережі.

Раніше повідомлялося, що США допоможуть розслідувати кібератаку на енергосистему України, в результаті якої хакери знеструмили Івано-Франківськ та частину Прикарпаття.