ua en ru

ФБР найняло на роботу пса для боротьби з хай-тек злочинами

ФБР найняло на роботу пса для боротьби з хай-тек злочинами Фото: нащадок легендарного агента "К-9" лабрадор "Айріс" (The Daily Mail)

Шукачем у стилі хай-тек виявився 18-місячний лабрадор Айріс, якого вперше представили широкому загалу

Федеральне бюро розслідувань США презентувало новий метод боротьби зі злочинами у сфері високих технологій, представивши громадськості півторарічного лабрадора-ретривера на прізвисько Айріс (Iris, - ред.). Про це повідомила напередодні місцева телекомпанія NBC 4 New York.

Як зазначається, пса натреновано на виявлення різного типу електронних пристроїв за запахом, включаючи USB-флешки, що містять інформацію кримінальну.


Лабрадор Айріс є першим в історії спецслужб собакою-агентом "K-9", натренованим на пошук пристроїв хай-тек.

Минулого місяця собака успішно завершив курс навчання на базі поліції штату Коннектикут. За словами представників ФБР, Айріс може виявити будь-який пристрій, що містить внутрішню пам'ять, як хитро зловмисник не сховав би його.

В цілому, виявлення засновано на здатності розрізняти запах хімічної речовини, що використовується в девайсах для охолодження чіпів пам'яті.

"В усього, у чому знаходиться пам'ять - жорсткі диски, флеш-карти, – є особливий хімічний слід. Айріс працює точно так само, як і його колеги, що винюхують бомби або наркотики", – пояснив спецагент ФБР Джеффрі Каландра, додавши, що наразі "К-9" натреновано на пошук девайсів у "пасивному режимі": при виявленні прихованого пристрою собака сідає поруч з ним і чекає, коли йому дадуть ласощі.

За словами представника ФБР, службовий шукач може бути використаний у багатьох правоохоронних операціях – від боротьби з тероризмом до ідентифікації розповсюджувачів дитячого порно.

"Ми знаходимо флешки в жіночих сережках, запонках, ручках, ви навіть уявити собі не можете, у яких місцях. Пристрої стають дедалі мініатюрнішими, і їх чимдалі важче знаходити", – поскаржився спецагент ФБР Філіп Фрайм.

Тренування подібних собак, з його слів, вже ведуться "іншими агентствами" США.

Зокрема, лабрадор на прізвисько Мишко, який знайшов флешку раніше, допоміг затримати американського актора Джареда Фогла, пізніше визнаного винним у педофілії. "Ми чекаємо, що найближчим часом у Айріс буде багато роботи", – наголосив американський правоохоронець.

ФБР найняло на роботу пса для боротьби з хай-тек злочинами

Як повідомляв Styler, професор хімії з Університету Північного Техасу побудував автомобіль-шукач для боротьби з виробниками наркотиків, створивши на базі Ford Fusion Energy транспортний засіб, здатний виявляти лабораторії з виробництва наркотиків і відзначати їхнє розташування на карті.

Нагадаємо також, що п'ятьма роками раніше в Афганістані військовий шукач британського підрозділу проковтнув бомбу під час чергового патрулювання. На щастя, штатний "нюхач" Тобі виявився на диво живучим і вже за добу після інциденту почувався майже здоровим.