На Android з'явився небезпечний вірус, що блокує смартфон

Вівторок 10 листопада 2015 16:19
На Android з'явився небезпечний вірус, що блокує смартфон
Фото (today.MTS.com.ua): вірус на Android

Якщо шкідливе ПЗ потрапило на пристрій, простіше буде купити новий гаджет - не допомагає навіть скидання даних до заводських налаштувань

У мобільній операційній системі Android знайдено новий вірус, який практично неможливо видалити після зараження. Про це повідомили експерти компанії Lookout.

Як зазначається, якщо вірус потрапив на пристрій, тоді буде простіше купити новий гаджет.

Вірус маскується під популярні додатки, наприклад, Facebook, WhatsApp, Twitter, а також GoogleNow, NYTimes, Okta, Snapchat і Candy Crush - у магазинах додатків експерти знайшли близько 20 тис. заражених Shuanet, ShiftyBug і Shedun різними модифікаціями цього шкідливого вірусу.

Деякі програми частково функціонують так, як того очікує жертва, що ще сильніше вводить користувача в оману про їхнє справжнє призначення. При цьому вони отримують права адміністратора (рут-доступ) на смартфоні і встановлюються у такий спосіб, що штатні інструменти Android не дозволяють видалити це ПЗ. Не допомагає навіть скидання даних до заводських налаштувань.

"Для користувача зараження... може означати похід до магазину за новим телефоном", - йдеться у блозі.

Фахівці не беруться стверджувати, що всі шкідливі програми, які відносяться до трьох виявлених модифікацій, створили одні розробники. Однак принцип роботи і схожість на 70-80% вказують на те, що зловмисники діяли щонайменше спільно. Найбільша кількість атак цього вірусу припала на США, Німеччину, Іран, Росію та Індію.

Це тільки перші випадки такого роду шкідливого ПЗ, в майбутньому маскуватися під системні програми буде ще більше програм, вважають у Lookout.

Як наголосили дослідники, вірус можна підхопити, тільки завантаживши додатки в сторонніх магазинах. При цьому Google Play - офіційний магазин - поки знаходиться поза підозрою. У зону ризику входять США, Німеччина, Іран, Росія, Індія, Ямайка, Судан, Бразилія, Мексика та Індонезія.

Нагадаємо, половина вірусів для Android пишеться в Росії і країнах СНД.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся