Комаровський розвіяв міф про эфективнiсть лiкiв при ГРВІ у дітей

Середа 17 жовтня 2018 18:15
Комаровський розвіяв міф про эфективнiсть лiкiв при ГРВІ у дітей
Колаж (РБК-Україна)

При простудному захворюванні багато батьків намагаються нагодувати дитину антибіотиками і роблять помилку

З похолоданням багато батьків стикаються з тим, що діти починають часто хворіти вірусними і простудні респіраторні захворювання. Багато по знанню починають лікувати чадо, як правило, тими препаратами, що рекламують по ТВ чи знайомі радять і в підсумку роблять помилку, адже вірусні та інфекційні хвороби потрібно лікувати зовсім по-різному. Український педіатр, лікар вищої категорії, письменник і телеведучий Євген Комаровський, розповiвший, що робити, якщо жарознижувальну не збиває температуру, пояснив Instagram, як лікувати дітей правильно.

У своєму пості Комаровський представив фрагмент своєї нової книги "365 рад на перший рік життя вашої дитини".

"Як не існує універсального антибіотика, дiючого на всі бактерії, так і не існує противірусного засобу "взагалі", ну, тобто такого, яке діє на всі-всі віруси. Тим не менш, є препарати, які діють на цілком конкретні віруси: вірус імунодефіциту, вірус герпесу, вірус гепатиту С, вірус грипу. Лікування противірусними засобами — це серйозно, і, як правило, дорого, цим займаються лікарі, оскільки для кожного вірусу розроблені певні схеми лікування, які враховують вік пацієнта, тяжкість і форму хвороби", - написав у публікації Євген Комаровський.

Лікар підкреслив, що коли для лікування дитини застосовуються противірусні засоби, то мова не йде про самолікуванні. Фахівці веди точно знають, який вірус спричинив хворобу

"Ніхто не стріляє з гармат по горобцях: як скоро призначається противірусний препарат, так це означає, що лікар точно знає, як називається вірус, що викликав хворобу", - підкреслив телеведучий.

Євген також закцентував увагу на тому, що при ГРВІ багато майже ніколи не знають, який вірус винен (грип, парагрип, аденовірус, риновірус, ентеровірус і ще кілька десятків вірусів). І не маючи точної інформації, сумніваються, яке саме противірусний засіб застосувати або дати дитині і купують медикаменти в аптеках, де вони продаються без рецептів. Варто зазначити, що найчастіше аптечні засоби виявляються малоефективними.

Доктор Комаровський стверджує, що при ГРВІ ніякими лікарськими препаратами не вийде скоротити терміни хвороби. З таким захворюванням організм цілком здатний впоратися сам протягом 5-7 днів.

"Всі ці кошти відносяться до ліків з недоведеною ефективністю. Адже дуже важко довести ефективність препарату, коли мова йде про лікування ГРВІ — хвороби, з якою організм дитини справляється при правильній допомоги за 5-7 днів. І скоротити ці терміни неможливо ніякими ліками. Навіть якщо дуже хочеться", - пояснив Комаровський.

Комаровський розвіяв міф про эфективнiсть лiкiв при ГРВІ у дітей
Скріншот поса аккаунта (instagram.com/doctor_komarovskiy)

Нагадаємо, що Комаровський зруйнував популярний міф про читанні і зоровому навантаженні.

До речі, Комаровський розповів, чим поїти дитину під час хвороби.

Що ви не знали про Уляні Супрун

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся