ua en ru

Як уникнути випадіння волосся восени: рекомендації лікаря

Як уникнути випадіння волосся восени: рекомендації лікаря Колаж РБК-Україна

Невелике сезонне випадіння волосся вважається нормальним

Лікар розповів, чому восени волосся більш схильні до випадіння і дав рекомендації про те, як цього уникнути. Про це пише "Новий час".

Лікар-невролог Олексій Сиделковський пояснив, що осіннє випадіння волосся – це нормальний і природний процес, так як в період похолодання багато процесів в організмі людини уповільнюються. Зокрема, в організмі людини знижується вироблення гормону естрогену, який відповідає за ріст волосся. Крім того, в літній період волосся регулярно піддається впливу сонця і гарячого вітру, від чого вигорає верхній шар, стоншується і стає ламким.

Також на стан волосся істотно впливає нестача вітамінів, особливо заліза і цинку. Експерт зазначає, що на стан волосся впливає і осіння депресія, а також загальний психологічний стан людини. Ще впливають перепади температури в приміщенні і на вулиці.

Сиделковський зазначив, що ще однією важливою проблемою випадіння волосся можуть стати різні захворювання: грибок, захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення гормональної системи або онкологія. Якщо сильне випадіння волосся не припиняється протягом 2-3 місяців, то це привід звернутися до лікаря.

Після встановлення причини випадіння, потрібно вжити заходів, для того, щоб це припинити. Лікар попереджає, що ефект не буде миттєвим, так як цибулини, які почали скидати волоски, вже зупинити неможливо і тому результат стане помітний тільки через пару тижнів.

В першу чергу лікар рекомендує включити в раціон вітамінні комплекси з цинком, залізом, вітаміном А, вітамінів групи В. У меню потрібно додати гарбуз, який можна не тільки їсти, але і використовувати для масок.

Також лікар радить носити головні убори по погоді і використовувати живильні маски для волосся не рідше 1-2 разу на тиждень.

Шампунь і кондиціонер для волосся повинні бути в різних флаконах, а не засіб два в одному. Після миття волосся не варто розчісувати волосся відразу, щоб не розтягувати і не надривати волоски. Однак і чекати повного висихання теж не варто. Злегка вологі волосся потрібно розчісувати поступово – спочатку кінчики, потім поступово підніматися до коріння. При необхідності можна використовувати засіб для розчісування.

А ось захоплюватися феном, щипцями і плойками лікар Сиделковський не рекомендує.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дієтологи розповіли про корисні властивості баклажанів.

А також ми повідомляли про те, що вчені попередили про інфекції в магазинах косметики.

Відео: РБК-Україна