ru ua

Покращує шкіру і сприяє детоксу: дієтолог назвала корисну спецію

Покращує шкіру і сприяє детоксу: дієтолог назвала корисну спецію Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Автор: Lite

Дієтолог розповіла про користь і шкоду популярної спеції

Куркума здавна відома своїми чудодійними властивостями. Ця спеція родом з Індії справді унікальна, адже вона дуже корисна для краси і здоров'я, входить до складу багатьох напоїв при застуді. Антибактеріальні та протизапальні властивості куркуми відомі дуже давно, а дієтолог Тіана Фіалкова на сторінці в Instagram докладно розповіла про корисні властивості і протипоказання цієї диво-спеції.

Куркуму нерідко використовують як БАД, але навіть у найкращої добавки є свої позитивні і негативні сторони, про які варто знати.

Користь куркуми

Зниження хронічного запалення в організмі. Це самий вивчений ефект куркуми. Особливо зарекомендував себе в лікуванні ревматоїдного артриту - доведено знижує рівень системного запалення у складі комплексної терапії. Призначається в схемі лікування НВК і хвороби Крона. Знижує прояви запальних процесів на шкірі.

Покращує шкіру і сприяє детоксу: дієтолог назвала корисну спецію

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Онкопротекторні ефект. Про застосування куркуми в комплексній терапії раку вже відомо досить багато, є більше тисячі досліджень на цю тему. Особливо добре зарекомендував себе куркумін при онко в ШКТ.

Лікування цукрового діабету та інсулінорезистентності. Дослідження довели можливість куркумину знижувати глюкозу в крові і запобігати ускладнення цукрового діабету (нефропатія, поліневропатія).

Покращує другу фазу детоксикації в печінці та моторику жовчного міхура. Тому перший час вас може підсипати на шкірі.

Покращує шкіру і сприяє детоксу: дієтолог назвала корисну спецію

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Пригнічує активність хелікобактер Пілорі і використовується в альтернативних схемах лікування даної інфекції.

Шкоду куркуми.

У частини людей, що генетично обумовлено, на фоні одночасного прийому куркумину і ряду фармпрепаратів, може підвищуватися їх токсичність (ібупрофен, аспірин, індометацин та ін). Намагайтеся уникати прийому куркуми з будь-якими хіміопрепаратами, так як може посилюватися токсичність деяких. Це пов'язано з негативним впливом куркуми на детоксикацію препаратів у печінці.

При ЖКБ не завжди можна куркумін, він посилює скорочення жовчного. Прийом погоджуємо з лікарем.

Покращує шкіру і сприяє детоксу: дієтолог назвала корисну спецію

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Куркумін розріджує кров. Іноді це добре, а іноді розрідження крові не показано. Скасовуємо куркумін перед рясними менструаціями, а також за місяць до оперативних втручань.

Куркумін є хелатором заліза, що може погіршувати перебіг анемії. При анемії не використовуємо препарати куркумину, але епізодична чашка куркума-латте на рівень заліза не вплине.

Нагадаємо, що раніше спеціаліст по правильному харчуванню Валентина Івушкина розповіла, чому весь час долає почуття голоду.