Немає сенсу: дієтолог розвіяла міфи про популярні цукрозамінники
Фахівець розповіла, де може ховатися цукор
Професійний дієтолог Алабина Комісарова розповіла про прихований цукор у популярних цукрозамінниках та основні "підводні камені" споживання цих продуктів для тих, хто хоче схуднути і правильно харчуватися. Про це вона написала на сторінці в Instagram.
Так, спеціаліст запропонувала для початку розібратися, що ж собою являють замінники цукру. За словами Коміссарової, це альтернативний варіант білого цукру для додання їжі солодкого присмаку. Цукрозамінники діляться на калорійні і низькокалорійні, практично нульові.
Низькокалорійні замінники (стевія, аспартам, неотам) добре допомагають скоротити калорійність раціону, але не сприяють формуванню здорового харчового поведінки. Тому використовувати їх можна зрідка і якщо дуже потрібно.
Ілюстративне фото (pexels.com)
"Що стосується калорійних замінників, у них практично немає сенсу, тому що: це все одно доданий цукор, і ви бачите на упаковці напис "без цукру" і не контролюєте розмір порції", - пояснила дієтолог.
Також вона перерахувала різновиди цукру "захованого" під іншою назвою:
- мед;
- сироп агави;
- фініковий пекмез;
- сироп топінамбура;
- тростинний цукор;
- кокосовий цукор;
- глюкозно-фруктозный сироп;
- патока;
- меляса;
- виноградний сироп;
- фруктоза/глюкоза/сахароза/мальтоза/сукроза/декстроза;
- мальтодекстрин.
Ілюстративне фото (pexels.com)
"Хочу звернути увагу, що я не проти всіх замінників, але я за свідоме споживання і розуміння, що якщо що-то гарно називається, ще не означає, що воно краще", - пояснила фахівець.
Нагадаємо, що дієтолог Ольга Усенко перерахувала продукти, що викликають бродіння і заважають скинути вагу.
До речі, дієтолог Світлана Фус озвучила проблеми, до яких може призвести надмірна любов до солодощів.