ua en ru

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я дійсно не знаю, чому в результаті цю посаду запропонували мені

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я дійсно не знаю, чому в результаті цю посаду запропонували мені Фото: Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе нардеп від БПП. До приходу в парламент вона працювала в структурах власника групи компаній EastOne Віктора Пінчука. Зокрема, очолювала благодійний фонд "Ялтинська економічна стратегія" який останні п'ять років проводить Ялтинський економічний форум (YES). До цього працювала кореспондентом ВВС у Вашингтоні і на Кавказі. В БПП Климпуш-Цинцадзе входить у депутатську групу "Антикорупційна платформа", а крім того вона член позафракційного об'єднання "Єврооптимісти" і перший заступник голови комітету Ради з питань закордонних справ. За останніми домовленостями між БПП і "Народним фронтом" Климпуш Цинцадзе повинна отримати посаду віце-прем'єра з європейської інтеграції в уряді Володимира Гройсмана. Про те, хто запропонував їй зайняти цю посаду, потенційних завдання в уряді і своїх відносинах з Пінчуком Климпуш-Цинцадзе розповіла в бліц-інтерв'ю РБК-Україна.

Іванна Климпуш-Цинцадзе нардеп від БПП. До приходу в парламент вона працювала в структурах власника групи компаній EastOne Віктора Пінчука. Зокрема, очолювала благодійний фонд "Ялтинська економічна стратегія" який останні п'ять років проводить Ялтинський економічний форум (YES). До цього працювала кореспондентом ВВС у Вашингтоні і на Кавказі. В БПП Климпуш-Цинцадзе входить у депутатську групу "Антикорупційна платформа", а крім того вона член позафракційного об'єднання "Єврооптимісти" і перший заступник голови комітету Ради з питань закордонних справ. За останніми домовленостями між БПП і "Народним фронтом" Климпуш-Цинцадзе повинна отримати посаду віце-прем'єра з європейської інтеграції в уряді Володимира Гройсмана. Про те, хто запропонував їй зайняти цю посаду, потенційних завдання в уряді і своїх відносинах з Пінчуком Климпуш-Цинцадзе розповіла в бліц-інтерв'ю РБК-Україна.

РБК-Україна: Як виникла ідея призначити вас віце-прем'єром з євроінтеграції? Чи спілкувалися ви на цю тему з Володимиром Гройсманом?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Володимир Гройсман обговорював зі мною цю ідею. Я не знаю, це була його ідея або ідея фракції БПП. Зі мною розмовляв також Юрій Луценко. Його підтримка цієї ініціативи була важливою і вагомою.


РБК-Україна: А з президентом спілкувалися з цього приводу?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ні. З президентом з цього питання я не зустрічалася

РБК-Україна: Раніше на цю посаду БПП пропонувало вашу колегу по Ольгу Белькову. Чому тепер фракція пропонує уряд вас?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Кілька місяців тому фракція прийняла рішення запропонувати кандидатів для переговорів щодо переформатування уряду. Дійсно, тоді висунули Ольгу Белькову і фракція її підтримала. Я не хотіла б спекулювати на цю тему, тому що я дійсно не знаю, чому в результаті цю посаду запропонували мені.

РБК-Україна: Коли до Вас надійшла така пропозиція?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Зі мною розмовляв Юрій Луценко. Це сталося вже після того, як інформація про мою кандидатуру просочилася в пресу. Мабуть, два тижні тому.

РБК-Україна: За віце-прем'єром з євроінтеграції не закріплено ні одного міністерства. Ви займетеся коордиционной роботою?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Це буде залежати від того, як розподілять повноваження між віце-прем'єрами в новому уряді. А також від положень про відомства, які затвердить Кабмін. Але можу сказати, що у Володимира Борисовича є розуміння того, що віце-прем'єр з євроінтеграції повинен мати реальні механізми впливу.

РБК-Україна: чи Ставив вам Гройсман конкретні завдання та терміни їх виконання?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Розмов про терміни поки не було. Гройсман хотів дізнатися моє бачення і узгодити питання по функціям віце-прем'єра

РБК-Україна: яке Ваше бачення?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Поки не скажу.

РБК-Україна: Навіщо ця посада взагалі потрібна в уряді, якщо у нас є МЗС, а зовнішньою політикою займається особисто президент?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Європейська інтеграція - це не лише питання зовнішньої політики. Практично у кожному міністерстві є заступники з питань євроінтеграції. І було б логічно, щоб ці люди координували свої зусилля. Це насамперед завдання внутрішньої політики для того, щоб змінити ситуацію в України.

РБК-Україна: тобто віце-прем'єр з євроінтеграції буде займатися координаційної роботою?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Це не тільки координація, але також і аналіз рішень, які готують колеги з інших міністерств, моніторингова робота. Не варто ділити шкуру невбитого ведмедя, тому поки що давайте обмежимося цим.

РБК-Україна: Раніше ви говорили, що однією з ваших завдань буде ратифікація Угоди про асоціацію України з ЄС. Розкажіть про це докладніше.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Безумовно. Нам принципово, щоб угода про асоціацію отримало максимальне застосування. Очевидно. Що в цьому питанні необхідно співпрацю з МЗС і з партнерами в Європейській комісії, Раді Європи та Європейському парламенті. Завтра-післязавтра в Україну прибуде співголова парламентського комітету Асоціації. Я переконана, що Остап Семерак (нардеп від "Народного фронту", можливий міністр екології – ред.), як співголова з нашого боку збере Бюро парламентського комітету асоціації та проведе дискусію. Це потрібно, щоб подивитися, що депутати можуть допомогти повноцінному виконанню угоди про асоціацію.

РБК-Україна: Кого Ви бачите у своїй команді?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Знову ж давайте не ділити шкуру невбитого ведмедя.

РБК-Україна: Які у Вас стосунки з Володимиром з Гройсманом?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Робочі. Прекрасні.

РБК-Україна: Тобто працювати буде комфортно?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я сподіваюся.

РБК-Україна: А з главою МЗС Павлом Климкиным?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Теж чудові робочі стосунки.

РБК-Україна: Ви працювали в структурах мільярдера Віктора Пінчука. Зокрема, перед парламентською роботою Ви були директором благодійної організації "Ялтинська економічна стратегія". Які у Вас стосунки з Пінчуком сьогодні?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: У нас залишаються теплі, робочі відносини. Я з величезною повагою ставлюся до цієї людини і вдячна за можливість, яку він дав мені, призначивши директором YES (Ялтинська економічний саміт – ред.). У 2011 - 2014 роках, коли ми фактично перебували в міжнародній ізоляції при президенті Януковичі, Ялтинський саміт допомагав залучати в Україну важливих і серйозних людей.

РБК-Україна: Ви продовжили співпрацю з Пінчуком після того як стали нардепом?

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Я і зараз голова правління YES.

Розмовляла Надія Андрікевич