ru ua

Сергій Тарута - новини і біографія

Досьє

Тарута Сергій Олексійович - бізнесмен, політик. Народний депутат Верховної ради IX скликання від партії ВО "Батьківщина".

29 серпня 2019 року призначений першим заступником голови Комітету з питань економічного розвитку.

Сергій Тарута є головою ради директорів корпорації "Індустріальний союз Донбасу".

З березня по жовтень 2014 року обіймав посаду голови Донецької обласної державної адміністрації. Депутат Верховної Ради VIII скликання. У 2017 році створив партію "Основа" (на виборах 2019 року партія об'єдналася з ВО "Батьківщина").

ТарутаФото: Тарута Сергій Олексійович

Дата народження: 23 липня 1955 року

Місце народження: село Виноградне, Донецька область

Освіта: Донецька державна академія управління

Сім'я: одружений, двоє дочок

Профіль в Facebook: https://www.facebook.com/taruta/

Сергій Тарута: досьє

Тарута Сергій Олексійович (23.07.1955р.) - уродженець невеликого селища Виноградне Донецької області. Після здобуття середньої освіти (з відзнакою), вступив до Жданівського металургійного інституту, де освоїв спеціальність інженера-механіка. Другу вищу освіту Тарута отримав в Донецькій державній академії управління. Закінчив академію в 1999 році з дипломом менеджера зовнішньоекономічної діяльності.

Кар'єра Тарути в бізнесі

Першим місцем роботи Сергія Тарути став маріупольський комбінат "Азовсталь", на якому з 1979 року протягом наступних 15 років він піднявся по кар'єрних сходах від цехового керівника до начальника відділу зовнішньоекономічних зв'язків. Тарута є засновником зовнішньоторговельної компанії "Азовімпекс", яка в свою чергу стала одним із співзасновників корпорації "Індустріальний союз Донбасу".

За роки існування масштаб діяльності ІСД охопив не тільки металургійні підприємства на території України, але також комбінати в Польщі і Угорщині. Корпорація входить до 30 найбільших виробників металу в світі. З перших днів в ІСД Сергій Тарута зайняв посаду виконуючого директора, в 2002 році очолив раду директорів компанії.

ТарутаФото: Тарута (РБК-Україна)

Майно і активи

У 2008 році журнал "Фокус" вніс Сергія Таруту в ТОП-130 найбагатших українців. Бізнесмен посів 8 місце в рейтингу, а його статки були оціненені в 2,65 млрд. доларів. Видання Forbes в 2013 році оцінило статки Тарути в 597 млн. доларів.

Як засновник корпорації ІСД, Сергій Тарута спільно зі своїм партнером Віталієм Гайдуком в рівних частках володіли активами Алчевського коксохіму і Алчевського металургійного заводу, Дніпровського металургійного комбінату. Після фінансової кризи в 2008 році, а також неможливості виплати кредитного боргу, Тарута з партнерами здійснили операцію з продажу активів ІСД. Після укладання угоди у Тарути і гендиректора ІСД, Олега Мкртчана, залишилося 49,9% акцій корпорації.

У 2016 році Сергій Тарута задекларував 4,8 млн. доларів і 0,56 млн. євро готівки, а також предмети розкоші і антикваріату. У колекції бізнесмена 198 картин відомих художників, майже 30 ікон, японські вази і скульптури.

Сергій Тарута володіє 6 квартирами, житловим будинком, земельною ділянкою 7955 кв. м і автомобілем Lexus GS.

Кар'єра Сергія Тарути в політиці

З 1998 року по 2006-й - депутат Донецької обласної ради, член комісії із земельних питань.

З квітня по травень 2005-го - член Ради підприємців при Кабміні.

2 березня 2014 року Сергій Тарута був призначений головою Донецької обласної державної адміністрації. Під час проведення активної фази АТО Тарута координував оборону Маріуполя. 10 жовтня 2014 року пішов у відставку з посади голови Донецької ОДА. Причиною відходу з посади, за словами самого Тарути, стала незгода з політикою Києва щодо Донбасу.

Тарута

Фото: голова Донецької ОДА Сергій Тарута під час брифінгу в Києві 30 квітня 2014 (УНІАН)

У листопаді 2014 був обраний народним депутатом України до Верховної Ради VIII скликання. Пройшов в Парламент як самовисуванець по 58 мажоритарному округу (м.Маріуполь). Тарута входив до Комітету з питань культурної спадщини, заступник голови Комісії з питань майбутнього.

Партія "Основа"

У лютому 2017 року Сергій Тарута анонсував створення нової опозиційної політичної партії. Вона отримала назву "Основа". Перший регіональний тур пройшов по містах України в квітні 2017.

Тарута СергійФото: презентація партії (facebook.com osnovaparty)

Керівник "Основи" - колишній заступник Тарути в ДонОДА, Андрій Ніколаєнко. Згідно з програмою партії, вона є республіканською, базується на принципах ліберального консерватизму і демократії. Цільовою аудиторією "Основи" є середній клас, тому що в ньому керівники політсили бачать основу української державності та подальшого розвитку країни. Як неформальний лідер і засновник "Основи", Сергій Тарута активно брав участь в рекламній кампанії партії.

Під час президентських виборів в 2019 році Сергій Тарута балотувався від партії "Основа". 16 березня зняв свою кандидатуру на користь Юлії Тимошенко. Однак його прізвище було вказано в бюлетенях, тому що термін офіційної відмови від участі у виборах вже пройшов. 

Парламентські вибори 2019

Напередодні парламентських виборів 2019 стало відомо, що партія "Основа" об'єднується з ВО "Батьківщина". У виборчому списку "Батьківщини" Сергій Тарута йшов під №2 після Юлії Тимошенко.

В результаті голосування, партія отримала 26 місць в парламенті. 29 серпня 2019 року Сергій Тарута був зареєстрований народним депутатом Верховної Ради 9 скликання, призначений на посаду заступника голови Комітету з питань економічного розвитку. Член парламентської фракції Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

Сім'я

Про особисте життя Тарута рідко розповідає. Відомо, що політик одружений, дружину звуть Ольга. Має двох доньок: Катерину і Тетяну. Катерина Тарута - телеведуча. Вела інформаційну програму "Факти" на каналі ICTV.

Головні новини, статті та інтерв'ю з Сергієм Тарутою

Тарута Сергій

Чья "Основа": Тарута взял в новую партию менеджеров режима Януковича

В Украине стартовала рекламная кампания партии "Основа". Ее неформальным лидером является Сергей Тарута. Кто же составляет костяк команды? Подробное досье на менеджеров партии и их связи с прежним режимом

 

Тарута Сергій

Тарута, Путин и Орбан: что связывает лидера "Основы" с властями России и Венгрии

Что связывает Сергея Таруту, Владимира Путина и Виктора Орбана? Треугольник бизнес-интересов Украина, Россия и Венгрия в политической игре воюющей страны.

 

Тарута Сергій

Тарута в Конгрессе: как лоббисты друга Путина организовали фейковые слушания

Народный депутат Сергей Тарута 25 сентября в Вашингтоне разразился критикой в адрес бывшего руководителя НБУ Валерии Гонтаревой. Кто помог арендовать помещение в Капитолии для слушаний? Куда ведут ниточки и с кем связанно скандальное выступление в Конгрессе США?