ru ua

Ірина Верещук

Досьє

Ірина Андріївна Верещук - політичний діяч, депутат Верховної ради ІХ скликання від партії "Слуга народу".

Голова міської ради Рави-Руської (Львівська область) у 2010 - 2015 рр. Кандидат в мери Києва на місцевих виборах 2020 від "Слуги народу".

Ірина ВерещукФото: Ірина Верещук (facebook.com/vereshchuk.ukraine)

Участь у місцевих виборах 2020

Напередодні старту виборчої кампанії до місцевих рад Ірина Верещук здобула перемогу на праймеріз "Слуги народу" серед інших кандидатів від партії на посаду міського голови Києва. Претендентами на участь у виборах від "СН" також були: Олександр Дубинський, Микола Тищенко, Дмитро Гурін, Олександр Качура.

Верещук отримала найбільшу кількість голосів (87), в тому числі голос президента Володимира Зеленського.

Біографія Ірини Верещук

Місце народження: місто Рава-Руська, Жовківський р-н Львівської області. Дата народження: 30 листопада 1979 року.

Закінчила середню школу із золотою медаллю. Має три вищі освіти з відзнакою:

  • Національний університет "Львівська політехніка", військовий інститут, спеціальність "міжнародна інформація", офіцер військового управління тактичного рівня (1997-2002 рр);
  • ЛНУ ім. І.Франка, юридичний факультет, спеціальність "правознавство" (2002-2006 рр);
  • Національна академія держуправління при Президенті України, Львівський регіональний інститут державного управління (2008-2010, аспірантура в 2011 р).

У 2015 році Ірина Верещук отримала ступінь кандидата наук в галузі державного управління. У 2015-2016 рр. проходила стажування в Польщі, досліджувала досвід проведення реформ децентралізації в країні. За підсумками стажування, з відзнакою захистила диплом у Варшавському університеті (Центр Східноєвропейських студій).

Кар'єра і політичне досьє

З 2002-го по 2007 рік Ірина Верещук проходила військову службу в рядах ЗСУ, на посаді офіцера. Після чого протягом року працювала юристом в міськраді Рави-Руської.

У 2009 стажувалася в Секретаріаті Кабінету міністрів України, її ім'я було внесено до кадрового резерву Кабміну.

Протягом півроку в 2010-му Ірина Верещук працювала заступником голови Жовківської районної держадміністраціі, займалася питаннями зовнішньої політики і гуманітарною сферою.

За результами місцевих виборів 2010 року, Верещук зайняла посаду міського голови Рави-Руської (висувалася як безпартійна від політсили "Сильна Україна"). Стала наймолодшою ​​жінкою-мером в Україні.

Очолюючи міськраду, Ірина Верещук активно виступала за децентралізацію і проведення адміністративно-територіальних реформ, підтримувала надання особливого статусу прикордонним населеним пунктам. Сприяла реалізації проектів із залученням коштів Євросоюзу і початку міжнародного співробітництва, зокрема, з кількома польськими містами.

У 2015 році Верещук склала повноваження мера, заявивши про постійний тиск на неї з боку "псевдопатріотів".

У 2016 році очолила Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик.

З 2017 року Ірина Верещук почала викладати на кафедрі політології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова.

У 2019 брала участь в парламентських виборах. Пройшла до Верховної Ради IX скликання від партії "Слуга народу". Була призначена головою підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

У вересні - листопаді 2019 - представник Кабміну в парламенті. Склала повноваження, повідомивши, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук планував звільнити її за критику держбюджету і дій уряду.

Скандальні ситуації

Ірина Верещук неодноразово ставала об'єктом критики через свої неоднозначні висловлювання. Так, у вересні 2019-го вона заявила, що Україні слід переглянути питання співпраці з НАТО, так як "на неї там не чекають".

2 травня 2020 року Верещук обурила громадськість своїм постом у Facebook. Нардеп закликала просити вибачення у загиблих під час подій в Одесі 2014 року, в тому числі і прихильників "русского мира".

Что известно о Верещук, которая поборется за кресло мэра Киева: рекорды и громкие скандалы

Скріншот поста (facebook.com/vereshchuk.ukraine)

У ефірі програми на одному з українських телеканалів Ірина Верещук звинуватила Петра Порошенка в тому, що нібито він вітав президента РФ Володимира Путіна з Днем Росії в 2014 році.

Після тривалої суперечки в студії політик визнала, що була неправа, проте пізніше спростувала свою заяву.

Відео: Верещук і Порошенко під час ток-шоу

Сім'я

Ірина Верещук заміжня вдруге. Обидва чоловіка - військові. Виховує сина Олега (2004 р.н.) від першого шлюбу.