ru ua
РБК-Україна» Досьє політиків» Андрій Пальчевський

Андрій Пальчевський

Досьє

Пальчевський Андрій Іванович - український політик, бізнесмен, телеведучий.

Засновник медичного центру "Євролаб". З 2011 року - автор і ведучий політичних і соціальних ток-шоу на ряді українських телеканалів. У 2010 році Пальчевський обіймав посаду першого заступника міністра у справах сім'ї, молоді та спорту України.

 Андрій ПальчевськийФото: Андрій Пальчевський (facebook.com/a.palchevskyi)

Участь у місцевих виборах 2020

Напередодні страта виборчої кампанії до місцевих органів влади в Україні Андрій Пальчевський оголосив про створення власної політичної сили "Перемога Пальчевського". За його словами, програма партії сформована на підставі реальних проблем українців в регіонах.

Згідно з даними соціологічних досліджень, Андрія Пальчевського на майбутніх виборах мера Києва можуть підтримати близько 9% жителів столиці (дослідження групи "Рейтинг"). У числі його опонентів - чинний міський голова Віталій Кличко, Ірина Верещук ("Слуга народу"), Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність"), Сергій Притула ("Голос") та ін.

Біографія Пальчевського

Народився в Києві 16 липня 1961 року. Першу вищу освіту здобув в московському Військовому інституті при Міністерстві оборони СРСР ("військовий перекладач"), володіє 4 іноземними мовами. Другий диплом - за фахом "економіка харчових виробництв".

З 1983 року протягом 8 років служив в лавах Збройних сил СРСР, працював перекладачем в Лаосі, країнах Середньої Азії.

Кар'єра

Після закінчення служби Пальчевський жив в Росії, займався підприємницькою діяльністю.

З 1991 року очолював представництво американської Monsanto Company "Нутрасвіт АГ" у РФ (сільськогосподарська галузь тп біотехнології).

У 1993 році заснував ТОВ "Квест ЮТС" - технології для галузі пивоваріння. Пальчевський був президентом компанії до 2004 року.

У 1995 році створив "Партію любителів пива" і балотувався з нею в Державну думу РФ. За результатами виборів, політсила набрала менше 1% голосів.

З 2005 року Андрій Пальчевський проживає в Україні, відмовився від російського громадянства.

Є засновником клініки "Євролаб" (лабораторна діагностика, радіологічні та генетичні дослідження). З 2005 по 2009 рік Пальчевський був фінансовим директором клініки. У 2009-2010 роках очолював благодійний фонд "Євролаб" з надання допомоги тяжкохворим дітям.

З ім'ям бізнесмена в Україні пов'язують ще ряд підприємств: "Харчова ароматика", "Сіті інвест сервіс", "Центр лабораторних досліджень", "Нова авіація України".

З 31 березня 2010 року Андрій Пальчевський працював на посаді першого заступника голови Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту в Кабміні Миколи Азарова. 14 липня 2010-го подав у відставку.

Брав активну участь у подіях Євромайдану в 2014 році, був водієм на "швидкій".

З 2011 року Пальчевський працює на українському телебаченні і радіо. Був ведучим на каналах Інтер (шоу "Про життя"), Першому національному ("Глибинне буріння"), на Прямому ("Вказівній палець" і "Доросла гра") а також на NewsOne, Наш. C 2019 року є експертом програми "Чому так?" на 112 Україна.

Сім'я

Протягом 30 років був одружений з Оленою Пальчевською. Шлюб розпався в 2012 році за ініціативою дружини. У Пальчевського є три сини і дочка.