ua en ru

Зарубіжна економіка та її вплив на зростання цін у сфері нерухомості

Ринок нерухомості та стан світової економіки дуже тісно взаємопов'язані: будіндустрія, її партнери, кредитори. Щоб уявити картину на ринку житла, обов'язково потрібно розглянути загальний стан світової економіки і, зокрема, - в цікавлять вас країнах. Зупинимося на деяких прикладах.

Прогноз щодо економічного зростання у світі на 2014 рік обіцяє приріст на три відсотки до рівня минулого року. Цей показник красномовно говорить про те, що зростання вартості нерухомості буде приблизно такою ж. Але це загальна ситуація у світі.

Давайте спробуємо вникнути в цю проблему в деяких окремо взятих державах. Незважаючи на те, що приріст ВВП у країнах ЄС очікується приблизно 1%, а в США - близько 2%, рано говорити про завершення кризи. Є країни-винятки, де не спостерігається помітного збільшення числа безробітних або спаду виробництва, немає боргових зобов'язань перед іншими державами. До них, наприклад, належать Швейцарія, Канада, Фінляндія, Данія, Австрія, Норвегія, Австралія та Швеція. У даному аспекті дуже показовий приклад Німеччини. Держава в цілому і його населення розраховують тільки на те, що мають, і вкрай рідко позичають значні кошти. Чого не можна сказати про Сполучені Штати Америки.

На американському ринку нерухомості триває тенденція збільшення угод з купівлі житла без залучення позикових коштів. У аналітичні звітах «Market Watch» говориться, що за власні кошти американці здійснювали 43% всіх угод за I квартал поточного року.

До речі, росіяни в останні роки теж підсіли на «кредитну голку», що не є добре. На німецькому ринку нерухомості рівномірний, спокійний і впевнений ріст вартості житла з року в рік становить близько 3%. Така ж картина в цьому секторі в Німеччині очікується і на найближче майбутнє.

А борги Великобританії та Франції наближаються до критичного рівня, хоча економіки цих країн досить сильні. Тому інтерес, популярність і ціни на нерухомість (особливо в районі Великого Лондона) продовжують зростати. Прогноз по зростанню цін на поточний рік в Парижі до 10%, в ​​Лондоні - до 5%.

На жаль, економічна ситуація в Іспанії, Португалії та Греції, як відомо, плачевна. Однак, іноземні інвестори в цьому випадку можуть отримати чималу вигоду: знижки на добротне житло зараз доходять до 50% від колишньої вартості.

Господа, інформації для роздумів більш ніж достатньо! Аналізуйте і приймайте рішення.