За отримання спадщини від батьків тепер платити не потрібно

Середа 23 січня 2013 10:15

Міндоходів буде стягувати плату тільки при отриманні спадщини від родичів другого і третього ступеня

При отриманні спадщини від члена сім'ї I-го ступеня споріднення, вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на УП.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міндоходів.

Як наголошується, фізособа, отримує спадщину від члена сім'ї II-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

"Якщо ж майно успадковує фізособа, яка має статус дитини-сироти, але якому виповнилося 18 років, від члена сім'ї II-го ступеня споріднення, то вартість об'єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%", - говориться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від 14 до 18 років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізосіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся