Українські вишиванки

Всі народності мають свої національні традиції і свої національні особливості. У кожному краю є місцевий діалект і символіка . Все це відбивається в рукоділлі і народних ремеслах. Україна - благодатна земля , що славиться своєрідним колоритом. А національні українські костюми , вишиванки , сорочки та рушники - це унікальні творіння прикладного мистецтва.

Полтавська сорочка або « білим по білому»

 Техніка вишивки українських майстринь , під назвою « білим по білому» або полтавська сорочка , сягає своїм корінням в старовину . Умільці передавали секрети своєї творчості з покоління в покоління. Наречена вишивала сорочку своєму звуженому . У візерунках відбивалася вся краса рідного краю , всі щасливі моменти життя народу , передавалися відчуття і сподівання . Символи малюнка несли певну інформацію від предків нащадкам , оберігали і захищали від напастей.

 мереживна вишивка

Мереживо - особливий тип вишивки , зазвичай підставу візерунка. Виконується рахунковим швом.

Узори орнаменту ажурні і витончені. У цій техніці спочатку вишивається вертикальний стовпчик , під назвою - качалочка , що закріплює нитки. Одна качалочка виконується на тканині з лівого боку , а інша - з правого . Сітка вишивається справа наліво , а кінці ниток закріплюються з вивороту. Для мереживною техніки використовують світлі тони ниток.

Вишиванка - оберіг і краса
 У виготовленні етнографічного одягу є певне таїнство. Спочатку вибирається малюнок , покликаний не тільки прикрасити , але і підкреслити значимість одягу. Потім малюнок акуратно наноситься на тканину і починається перетворення звичайної сорочки у святкове національне вбрання .

Сучасні модні тенденції тяжіють до національних елементів , тому в брендової одязі використовують колоритні елементи та візерунки прикладного народної творчості.
 За зображень на візерунках українська вишивка поділяється на: геометричну , флористичну та зображення тварин. Мова символів несе певне смислове навантаження . Умільці часто використовують такі мотиви : гребінці , баранячі роги , кудрявці .

 Українська сорочка завжди актуальна і приємна для тіла , зшита з натуральних тканин. Якісна вишивка не втрачає колір в процесі експлуатації. Носять таку красиву одяг у будь-якому віці.

Українська вишиванка з повсякденного національного одягу перетворилася в даний твором мистецтва , яке , ввібравши теплоту добрих і умілих рук златошвеек , несе в собі заряд позитивної енергії , здоров'я , краси та патріотизму.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся