Українські водії налякані подвійними цінами

Страхові агенти почали залякувати водіїв подорожчанням обов'язкової страховки - автоцивілки. Про це розповіли самі автолюбителі. « На цьому тижні дзвонив чоловік , представився страховим агентом і розповів , що з нового року майже в два рази зростуть ціни на поліси в моєї страхової - каже нам член автоклубу BMW Юрій . - Мовляв коштував 814 грн , а через 1,5 місяці буде вже 1400 грн. Термін дії моєї автоцивілки закінчиться в середині січня 2014 року, але мені запропонували купити страховку зараз за старими цінами. До речі , моєму товаришеві теж дзвонили , правда , йому говорили про подорожчання до 1500 грн. "

Неофіційно страховики підтверджують , що їх клієнтів , чиї поліси закінчуються через 4-6 тижнів , зараз активно обдзвонюють . Але як , виявилося , роблять це не шахраї , а представники конкуруючих компаній. Вони хочуть встигнути переговорити з водієм , поки до нього не звернувся з нагадуванням його « рідний» страховик ( продала діючий поліс СК , яка зазвичай пропонує продовжити автоцивілку , коли до закінчення терміну її дії залишаються два тижні).

Страховики -конкуренти час від часу перекуповують бази даних колег і намагаються переманити до себе їхніх клієнтів. Навіть за допомогою цінових страшилок . « Є цілі конгломерати страхових посередників , які працюють одночасно на кілька компаній і вимагають від СК високі комісійні. Але яким чином дані про клієнтів потрапляють до конкурентів , це вже питання до служби безпеки страхових , бази яких зливаються - сказали в Українській асоціації страхувальників. Нормально працююча страхова компанія платить своїм агентам преміальну комісію в розмірі 15-30 % вартості кожного проданого поліса , а у проблемних СК розмір комісій досягає 60 %. Напередодні банкрутства фінансисти намагаються побільше зібрати грошей , а тому дуже щедрі по відношенню до агентів .

Страховики запевняють , що чутки про подорожчання полісів - це провокація. І обіцяють , що тарифи на автоцивілку мінятися не будуть. « У даний момент на ринку навіть не розглядається варіант підвищення цін на обов'язковий вид страхування , яким є автоцивілка . Для будь-якої зміни потрібно мати вагоме обгрунтування , якого поки немає.

Тому в найближчому майбутньому зростання цін з автоцивілки не буде " , - запевнила директор департаменту управління продуктами страхової компанії PZU Людмила Ясінська . До слова , в Києві, наприклад , середня ціна автоцивілки - 750-850 грн.

Крім того , фінансисти не рекомендують купувати страховки і за заниженими цінами. «Тарифи на автоцивілку затверджені законом. Вони не можуть бути змінені страховиком. Але дуже часто недобросовісні агенти навмисне занижують ціну , щоб побільше продати страховок і заробити комісію. За таких полісах згодом можуть не заплатити » , - сказав нам керівник компанії « Страховий юрист »Денис Конюшка .

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся