Україні загрожують потужні землетруси магнітудою від 5 до 8 балів

Карпати та південь України можуть потрапити в епіцентр лиха.

Україні загрожують потужні землетруси, які прийдуть із румунської зони Вранча.

Ввечері 8 вересня там трусонуло на 5 балів і тепер таке ж лихо може повторитися і в Україні.

Стихійне лихо може загрожувати Карпатам та півдню України. Поштовхи можуть відбутися у вересні. Але на даний момент офіційних підтверджень від українських сейсмологів немає. "Жодні сейсмологи у світі не скажуть вам точно, де і коли трусне, - такої методики немає. Для цього потрібно знати точну структуру будови Землі, а це нереально.

Правда, в обід 8 вересня в зоні Вранча дійсно був землетрус магнітудою 4,8 - найсильніший у цьому році", - поділився заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

Румунські землетруси часто доходять до України. Але спеціалісти кажуть, що зазвичай вони не спричиняють руйнувань. Крім того, вони запевняють, що панікувати не варто. Щороку українцям погрожують землетрусами, але вони так і не стаються.

"З Румунії до нас докочуються хіба що відгомони - максимум 4 бали, коли в сервантах посуд дзвенить, але руйнувань немає", - розповів начальник прес-служби МНС в Чернівецькій області Сергій Бабчук. Він переконує, що дрібні поштовхи стаються до ста разів на рік. Але великих на заході та півдні країни не буває. Проте людей це не заспокоює.

Паніка була такою, що в призначений день всі вийшли на вулицю, але ніяких катаклізмів не було", - продовжив Бабчук. Найбільша загроза на Буковині, у Криму, в Одеській області. Найбезпечніше - у Центральній Україні.

Нагадаємо, що в червні Кривий Ріг пережив землетрус: у людей бився посуд і трусилися вікна. Землетрус стався магнітудою 4,5 бали.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся