ru ua

Підтримка молодих кінематографістів фондом «Ініціатива в ім'я майбутнього»

Український кінематограф розвивається планомірно, але не так швидко, як хотілося б. Існує кілька факторів, що впливають на цей процес, і один з них - це недостатнє фінансування. Але в 2012 році в Україні було створено благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього», засновник якого - Янковський Ігор Миколайович.

Янковський Ігор Миколайович

На думку глави Фонду «Ініціатива в ім'я майбутнього», сучасне кіновиробництво потребує чималих коштів і систематичної підтримки. Але існує також якийсь феномен авторського кіно, яке часто створюється при мінімальному фінансуванні. Як показує практика, крім коштів фінансування процесу кіновиробництва, повинна бути обов'язкова система відбору та підтримки відкритих талантів. Молодим кінематографістам дуже важливо, щоб їх вчасно помітили. Міжнародний кінофестиваль «Молодість» у цьому важливому процесі відіграє велику роль, і фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» радий приєднатися і брати найактивнішу участь у цьому важливому процесі.

«Кінематограф - одне з найвпливовіших і найбільш значущих мистецтв сучасності»

Янковський Ігор Миколайович вже багато років є вірним шанувальником і знавцем кінематографа. Будучи ще студентом одного з ВНЗ в Нью-Йорку, він був слухачем повного курсу спеціалізованих лекцій з історії кіно. З тих самих пір, Ігор Миколайович цікавиться роботами видатних режисерів сучасності. За його словами, кінематограф - це одне з найвпливовіших і найбільш значущих мистецтв сучасності, адже кіномистецтво змушує співчувати, замислюватися, пізнавати, обурюватися.

Янковський Ігор Миколайович - шанувальник і знавець кінематографа

«Ми живемо в один з кращих часів в історії, насолоджуємося свободою мислення і можливостями творчості, але іноді втрачаємо відчуття реальності і основні принципи нормального існування людини - моральність, духовність, співчуття тощо, - зазначив І.

Янковський. - Кіно може повернути ці цінності. Що ж стосується сучасного українського кіно, то ідея його підтримки виникла давно, але почала втілюватися в травні 2013 року, на 66-му Каннському кінофестивалі, де ми, спільно з Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість», вперше представили кінокультуру України на кінофестивалі, організували на бульварі Круазетт «Український прийом» на честь молодих вітчизняних кінематографістів ».

У чому полягає підтримка фонду

Один з основних напрямків роботи Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» - це підтримка обдарованих молодих людей, яскравих талантів у сфері кіномистецтва та культури.

«Ми сподіваємося, що Національний конкурс, в організації та проведенні якого ми приймаємо безпосередню участь, проходитиме щороку і стане надійним плацдармом для молодих кінорежисерів. У наших планах і надалі надавати підтримку талановитим кінематографістам і сприяти їх участі у відомих міжнародних кінофестивалях », - підкреслив І.М. Янковський.

Фонд використовує свої можливості для підтримки, поширення інформації про українські режисерів не тільки в нашій країні, а й за кордоном - вже котрий рік учасники-переможці Національного конкурсу короткометражного кіно, у складі української делегації, беруть активну участь у роботі авторитетних міжнародних кінофестивалів у Каннах, Берліні. За підсумками своєї роботи, молоді хлопці-кінематографісти ростуть на очах, зняті ними нові картини завойовують в Україні нові призи, народжуються ідеї для сценаріїв і повнометражного кіно, привертаючи до себе увагу широкого глядача, продюсерів.

українські режисери

Глава фонду поділився своїми думками: «Я мрію, щоб молоді українські кінорежисери, яких відкриє наш конкурс, стали не тільки повноправними учасниками таких видатних форумів, як Каннський, Берлінський, Венеціанський та інші кінофестивалі, а й отримували там призи».

Детально про роботу фонду ви можете прочитати на офіційному сайті - http://iff-charity.org/ru/.