Зі "спрощеним" шенгеном українцям не дають візи, а в Європі не випускають з літаків

Через майже місяць після набуття чинності угоди про спрощений порядок видачі шенгенських віз в українців почалися нові проблеми. "Спрощений" шенген в Україні не працює "Спрощений" шенген приніс українцям нові проблеми. В Німеччині їх не випускають з літаків, а довгострокові візи давати відмовляються, хоч, ніби, мусять. Єдине правило, яке працює, - посередники в отриманні візи не вимагають за свої послуги більше 30 євро.

"У нас був два тижні тому випадок, коли підприємцеві дали мультишенген на рік, він полетів до Німеччини, і його без пояснення причин просто не випустили з літака. Його запідозрили в тому, що віза фальшива", - розповів виданню Андрій Шереметьєв, співробітник одного зі столичних візових центрів.

За словами Андрія, попри те, що людям з хорошою візовою історією та наявністю візи строком на рік мають надавати довгостроковий шенген, у посольствах відмовляють у шенгені на п'ять років.

Громадським активістам, учасникам міжнародних конференцій та іншим спрощенцям так само важко отримувати візи.

У МЗС кажуть, що ніяких проблем бути не повинно та переконують звертатися по допомогу в міністерство.

"Спрощена система повинна діяти. Якщо є випадки якихось невмотивованих відмов, раджу людям звертатися в нашу консульську службу або за телефоном гарячої лінії (044) 238-16-57", - повідомив речник міністерства Євген Перебийніс.

Нагадаємо, що президент України поставив свій підпис на законі про ратифікацію угоди про спрощення видачі віз ЄС для українців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся