ru ua

Пасажирів спускали на мотузках з 120-метрової висоти

75 пасажирів застрягли на канатній дорозі "Місхор - Ай-Петрі" біля кримського міста Ялта. 11 серпня о 15.30 через технічну несправність моторів два вагончики зупинилися на висоті 120 і 50 м. Рятувальники намагалися запустити дорогу, але після декількох невдалих спроб вирішили спускати людей на мотузках.

- У вагончиках були інструктори. Вони надягали на людину спецжілет і чіпляли до троса. Знизу знімали рятувальники. Першими спускали дітей і жінок, потім чоловіків, - кажуть у Кримському управлінні держслужби з надзвичайних ситуацій. - Спуск одну людину в середньому займав 7-10 хвилин. Перешкоджали крони сосен, за які чіплялися евакуйовані. Але ніхто не постраждав.

Останнього пасажира зняли після півночі. Міська влада Ялти за власні кошти нагодувала евакуйованих і розмістила у готелях. Директор фірми, яка обслуговує канатну дорогу, Надія Сванідзе пообіцяла виплатити всім 500 грн моральної компенсації. Половина застряглих іноземці - 34 росіянина і вірменин.

Канатна дорога довжиною 2980 м заробила в березні 1988 року. Має чотири вагончика на 40 пасажирів - по два на бік руху. Зараз дорогу закрили на ремонт.