ua en ru

Обслуговування каміна

Техніка безпеки при використанні каміна - єдина для всіх і основні правила експлуатації , бажано , вивчити напам'ять . Проте , слід враховувати , що кожен вид обладнання має свої особливості, тому чистка, ремонт і розведення вогню можуть відрізнятися , і залежатимуть , перш за все , від типу обраного вами вогнища.

Правильний підхід до топки

Топки для камінів , ціни на які відрізняються в залежності від матеріалу , розміру і функціональності , поділяється на два великі види : відкриті і закриті . Перші будуються , як правило , з вогнетривкої цегли . Вони - великі і займають багато місця , але характер у них «дитячий» : не встигнете відвернутися , як вже якусь капость зроблять. Відкриту грубку , так само як і пустотливого шибеника без нагляду залишати не можна. Якщо у вашому будинку камін виконуватиме роль своєрідного « аксесуара » і топити часто ви його не плануєте , то відкрита топка вам прекрасно підійде. Класичний вогнище повністю перетворить простір , привнесе в будинок затишок , а рідкісні зимовий вечори, проведені у вогню наповнять душу теплом і благоговінням .

Якщо ж ви хочете опалювати одну з кімнат каміном або часто розводити вогонь , то краще купити чавунну топку закритого типу. Вона горить краще і є більш безпечною у використанні. Виготовляють таку топку з високоякісного чавуну , товщиною не менше восьми міліметрів. Конструкція каміна буде включати пеплосборнік , захисні дверцята і вбудовану заслінку. Сучасні виробники випускають закриті моделі з термостійким склом , яке , відгороджуючи приміщення від полум'я , не приховує його красу. Незважаючи на те , що скло для камінів використовується високоміцне і вогнетривке , експериментувати з ним не варто. Не здумайте плескати на нього воду : потрапили на поверхню бризки створять такий перепад температур , що скло може тріснути.

Регулюємо тягу

Є головне правило - чим більше відкрита заслінка , тим краще буде тяга. Не можна забувати про те , що топка , навіть після того , як її загасили , продовжуватиме поглинати кисень. Якщо повністю не перекрити заслінкою повітря , то навіть самий маленький , що причаївся в кутку , вугіллячко може викликати загоряння і стати причиною отруєння чадним газом. Заведіть собі звичку ретельно вичищати пеплосборнік і топку після кожного використання.

Чистимо труби

Осередок може вірно служити людині довгі роки , головне правильно за ним доглядати. Не лінуйтеся і щороку перед початком опалювального сезону проводите повний « техогляд » димових труб.