ua en ru

Кому держава пробачило 745 млн грн.

Довгострокове планування в Україні можливо вже зараз. Головне - знайти правильних покровителів.

Що спільного у Рината Ахметова, Дмитра Фірташа та Дмитра Шенцева? Менеджери їх компаній домовилися з державою про десятирічні розстрочки багатомільйонних боргів.

Виробляє виливки з чавуну і сталі сумський завод «Центроліт» - класичний приклад підприємства, яке підкосила фінансова кризу. З 2009 року завод знаходиться в процесі банкрутства, кредитори обступили його з усіх боків, майно опинилося під арештом. Колишній власник - група «Інтер-Контакт» народного депутата-регіонала Олександра Єдіна - втратив до нього будь-який інтерес.

Нещодавно на «Центроліт» звернув увагу один з партнерів - криворізька компанія «Ремжелдортранс», яка використовує сумське лиття у виробництві думпкарів. Вона входить до складу корпорації «Медпром» («Металургійне думпкарних виробництво і модернізація»). Її співвласник Дмитро Шенцев (колега Єдіна по фракції) - один з найближчих соратників покійного Євгена Кушнарьова, який входив до еліти Партії регіонів. «Ремжелдортранс» попросив суд призначити його інвестором в рамках санації сумського заводу.

Першим ділом інвестор домовився про реструктуризацію заборгованості з 17 кредиторами, яким завод заборгував близько 300 млн грн. Найважче переговори йшли з тримачем 2/3 всіх боргів - державним Ощадбанком. «Ми все ж таки змогли домовитися про розстрочку виплати боргу до 2022 року», - розповів Forbes.ua директор «Ремжелдортранса» Сергій Муршіц.