ru ua

Карпати і південь України лякають потужним землетрусом

Українців лякають черговими прогнозами про потужний землетрус , якого нібито варто чекати в найближчий тиждень жителям заходу і півдня нашої країни , близьким до сейсмічно небезпечної румунської зоні Вранча . За інформацією ЗМІ , магнітуда трясіння досягне позначки 8 , коли руйнуються будинки.

Але наші вчені запевняють , що такого прогнозу бути не може. « Жодні сейсмологи у світі не скажуть вам точно , де і коли трусне , - такої методики немає. Для цього потрібно знати точну структуру будови Землі , а це нереально , - заспокоює заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера. - Правда , в обід 8 вересня в зоні Вранча дійсно був землетрус магнітудою 4,8 - найсильніше у цьому році ».

У Карпатах недільне румунський землетрус не відчувалося. « З Румунії до нас докочуються хіба що відгомони - максимум 4 бали , коли в сервантах посуд дзвенить , але руйнувань немає » , - розповів нам начальник прес -служби МНС в Чернівецькій області Сергій Бабчук . До речі , на півдні і заході України , за словами Кендзьора , дрібні поштовхи бувають до ста разів на рік , адже через ці регіони проходить сейсмологічний пояс планети.

Жителям Буковини та Одеської області не звикати до лжепрогнозам про землетруси . «П'ять років тому в ЗМІ обіцяли 8 балів , причому назвали точну дату і час .
Паніка була такою , що в призначений день всі вийшли на вулицю , але ніяких катаклізмів не було » , - розповів нам Сергій Бабчук.

Його одеська колега , головний спеціаліст облМНС Ольга Сафронова , додає , що одесити панікують через очікування поштовхів кілька разів на рік , дзвонять регулярно з питаннями про катаклізм . «Ми жодної інформації про потужний вересневому землетрусі не отримували » , - запевняє Сафронова.

Найнебезпечніші регіони - Буковина і південний захід Одеської області.

Втім , розслаблятися не варто. За словами вчених , південь країни і Карпати дійсно схильні струсів . На «пороховій бочці » - Буковина , Кримський регіон , південно-західна частина Одеської області. «Через ці регіони проходить сейсмологічний пояс планети , який утворився мільйони років тому при зіткненні Євразійської і Африканської материкових плит. І вони продовжують рухатися назустріч один одному , тому потрясти може в будь-який момент » , - продовжує Кендзера. Найбезпечніше , говорить учений , в Центральній Україні , яка далеко від сейсмічних зон.

Найпотужніші землетруси силою більше семи балів в зоні Вранча , які аукаются в Україні , відбуваються приблизно раз на 30-35 років. « Останнє було в 1977 році ( в епіцентрі - 7,2 бала , тоді поштовхи відчувалися і в Києві - до 5 . - Авт.) , А перед цим в 1940 р.» , - говорить Кендзьора . Тому теоретично землетрус можливо.