ua en ru

Побиття журналістів у Києві: прокуратура не знайшла провини міліції

Кримінальне провадження про бездіяльність правоохоронних органів під час побиття журналістів на мітингу 18 травня закрито.

Київська прокуратура закрила кримінальне провадження про бездіяльність міліції під час нападу на кореспондента 5 каналу Ольгу Сніцарчук і фотокора Комерсанта Влада Соделя. Інцидент стався на акції опозиції у Києві 18 травня.

Як повідомляє 5 канал, виробництва за фактами службової недбалості правоохоронців прокуратура відкрила за своїм розсудом, спираючись на повідомлення в ЗМІ. У постанові слідчого про закриття справи йдеться, що хуліганські дії проти журналістів були припинені саме внаслідок втручання працівників міліції.

"Випадки нерішучості деяких з них можуть пояснюватися невмінням такими працівниками міліції швидко оцінити обставини подій", - вважає слідчий.

Таке рішення прокуратура ухвалила, незважаючи на те, що раніше у виробництві самі слідчі визнали журналістів постраждалими.

Нагадаємо, в ході бійок в центрі Києва 18 травня постраждали журналісти Сніцарчук і Содель. Шевченківське райуправління міліції розслідує кримінальну справу за ч.2 ст.296 КК України (хуліганство) та ч.1 ст.171 (перешкоджання журналістам). Справу розглядає Шевченківський районний суд. Підозрюваний у нападі на журналістів 18 травня Вадим Тітушко, на думку адвоката потерпілих Ігоря Федоренко, повинен отримати чотири роки позбавлення волі.