Брудний дощ у Дніпропетровську. Житель: "Я машину відмити не міг, добре хоч волосся на місці!"

Вівторок 09 квітня 2013 10:23

Городяни налякані дивними опадами, а екологи кажуть - просто вітер підняв пил.

У березні цього року в Дніпропетровську неодноразово пройшов дивний дощ, який залишив брудні сліди на одязі городян і автомобілях. І хоча в Дніпропетровському управлінні екології про це явище не чули, на форумах в інтернеті схвильовані городяни говорять про таємничі викидах з заводів.

«Знову вночі був викид. З ранку половина співробітників на роботі кашляла і скаржилася на самопочуття », - написав користувач міського форуму Libra після дощу.

Однак у міському управлінні екології «Сегодня» запевнили, що нічого страшного не сталося: «Так, був такий дощ, але екологічна ситуація в місті зараз сприятлива настільки, наскільки це можливо для промислового міста. Ми не чули ні про які викидах. Можливо, люди самі себе накручують. Так, і погода суха стояла довго, може, вітер просто підняв всю пил з землі і верхній шар грунту, і це все осіло разом з дощем ».

У свою чергу житель району Перемога Віктор Кабиш не згоден з думкою міських екологів. «У нас і до цього була суха погода, але щоб такий бруд на одязі і на машині після дощу, то я такого не пам'ятаю. Я машину не міг відмити, а ви кажете, вітер пил підняв! Добре хоч волосся на місці від цих опадів », - говорить Віктор.

Тим часом місцеві педіатри відзначають спалах захворювань в березні. «У березні до мене зверталося дуже багато дітей із захворюваннями дихальних шляхів. Не знаю, з чим це пов'язано, але це точно не нормально. Чесно кажучи, я й сама пару разів вішала одяг на не заскленому балконі. Потім дивлюся і думаю, що порошок не випрала, вона вся біла. Кажу сусідці, а у неї - те ж саме », - розповіла« Сьогодні »педіатр Майя Липницька.

«А я живу поруч з Південмашем, тут ніколи не було екологічно чисто. Але останнім часом виходив покурити, а в горлі неначе пил осідає », - говорить житель Дніпропетровська Юрій Краснов.

Відзначимо, подібне явище спостерігалося і в Нікополі, в 7 км від якого знаходиться Запорізька атомна електростанція, а також в межах міста розташовуються два великих промислових виробництва.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся