Чотирьох міліціонерів побили в центрі міста

НовиниІнше    27.12.2012 - 10:26

У центрі міста Біла Церква Київської області семеро громадян Чечні скалічили чотирьох міліціонерів. Однак міський суд покарав лише одного - за вироком 11 грудня 22-річний Аюб Шамільханов отримав чотири роки в'язниці за хуліганство. Інші покарання уникли.
- Яке це хуліганство, якщо вони знали, що били міліціонерів, - кажуть після пригоди колеги побитих. Скаліченим керівництво заборонило розповідати про конфлікт. - Але наше керівництво все порішало з чеченською діаспорою і конфлікт зам'яли. І працюй далі, підставляй голову за 2 тисячі гривень на місяць.

4 травня четверо міліціонерів загону швидкого реагування "Тайфун" Білоцерківського міськвідділу міліції були в центрі міста. 25-річний Олексій Ковтун зайшов до магазину "Ольвія", 24-річний Дмитро Гриб чекав його біля входу, 22-річний Володимир Горовий із 27-річним Олексієм Чередніченком у цей момент були в парку. Раптом біля Гриба зупинилась зелена автівка, з неї вийшли семеро. Один закричав: "Я его знаю. Это галимый мент, он меня когда-то брал". Накинулися з кулаками.

- Я ще не бачив, щоб так били, - згадує місцевий таксист Віталій, 30 років. - Спочатку одного, потім і другого, який із магазину вийшов. Потім догнали тих у парку. Клепали головами об асфальт, ногами стрибали. Усі перехожі боялися навіть підходить.

За півгодини до місця бійки під'їхав черговий спецпідрозділ "Тайфуну". Іноземці почали відстрілюватися з пістолета і втекли. Міліціонери затримали лише Шамільханова.

Після бійки кожен побитий понад місяць лікувався в лікарні. Вимагали, щоб проти нападників порушили кримінальну справу за насильство щодо працівника правоохоронного органу й умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості. Однак керівництво порушило справу за хуліганство, покарання за яку легше.

- Якби таке сталося в іншому місті - начальство втрутилося би за своїх, узяли б усіх чеченців, - зітхають колеги побитих. - Але наш командир роти Михайло Андрусиннік і начальник міліції Олександр Гребенников зробили толерантно. Кажуть, чеченська діаспора зібрала 100 тисяч доларів, щоб зам'яти конфлікт.

49-річний Михайло Андрусиннік і 50-річний Олександр Гребенников заперечують звинувачення в бездіяльності.

- Слідство довело, що це було хуліганство. Зниклих нападників ми подали в розшук. Що ще можемо вдіяти? - каже начальник міліції.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top