ua en ru

Vodafone поділиться з "МТС Україна" назвою та стандартами роботи

Vodafone поділиться з "МТС Україна" назвою та стандартами роботи У МТС впевнені, що ребрендинг допоможе в числі іншого підвищити безпеку мережі
Українська "дочка" російського оператора МТС буде працювати під брендом Vodafone. Оператор обіцяє державі підвищити захист своєї мережі від взломів, а абонентам - дешевий роумінг в Європі.

Українська "дочка" російського оператора МТС буде працювати під брендом Vodafone. Оператор обіцяє державі підвищити захист своєї мережі від взломів, а абонентам - дешевий роумінг в Європі.

Нове життя МТС

Другий за величиною мобільний оператор України компанія "МТС Україна", домовилася з британським оператором Vodafone про використання його бренду. Про це генеральний директор українського оператора Олег Проживальський повідомив на прес-конференції 16 жовтня.

"Це не просто угода про зміну назви. Ми міняємо стандарти роботи, підвищуємо якість послуг", - зазначив він.

Йдеться про стандарти, які стосуються безпеки і захисту персональних даних абонентів. Крім того, зміниться підхід до надання низки послуг. Наприклад, абоненти з України зможуть користуватися роумінгом за практично "домашнім" тарифами в 14 країнах Західної Європи. Крім того, міжнародні дзвінки стануть дешевшими.

"Звичайно, потрібен час, щоб все це зробити, але ми дуже активно почнемо працювати після підписання цієї угоди", - заявив Проживальський.

Запуск 3G під брендом Vodafone почнеться вже найближчим часом і буде включати поступовий перехід на новий бренд власних магазинів МТС та більшої частини дилерських точок продажу. Бренд Vodafone не буде використовуватися на сході країни, на територіях, непідконтрольних владі.

З чистого аркуша

Про майбутній ребрендинг "МТС Україна" стало відомо ще рік тому. Навесні минулого року Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) спільно зі Службою безпеки України провела позапланову перевірку оператора. За підсумками перевірки розгорівся скандал: представники регулятора заявили, що мережа оператора в Криму могла контролюватися з інших країн. НКРЗІ навіть збиралася розглянути питання позбавлення "МТС Україна" ліцензії.

В компанії спростували ці звинувачення. І заявили, що ще до перевірки було зафіксовано незаконне втручання в мережу, про що компанія повідомила СБУ. У свою чергу НКРЗІ вирішила, що "МТС Україна" недостатньо захистила свою мережу від подібних втручань, і, отже, порушила ліцензійні умови. Але в суді компанія змогла довести, що у неї фізично не було можливості перешкодити злому.

Наприкінці минулого року в ЗМІ потрапила інформація, що "МТС Україна" шукає покупця. В рамках підготовчої кампанії український оператор також змінив формальну структуру власності. З 26 лютого вона належить не російській МТС, а нідерландської Preludium B. V., якою володіє люксембурзька Allegretto Holding, що належить групі МТС.

Як стверджує Олег Проживальський, співпраця з Vodafone не має політичного підґрунтя. "Ця співпраця допоможе нам, як оператору, стати краще", - зазначив він.

При цьому компанія не боїться потенційних санкцій, які можуть застосовуватись Україною по відношенню до російським компаніям.

"Ми не робимо нічого такого, що могло б призвести до санкцій", - заявив Проживальський.

Добре ім'я

Vodafone Group - третій за величиною мобільний оператор в Європі. За підсумками другого кварталу 2015 р. він обслуговував близько 450 млн абонентів у більш ніж 20 країнах світу. Виручка групи за 2014/2015 фінансовий рік склала близько 42,2 млрд фунтів стерлінгів. Послуги мобільного зв'язку під брендом Vodafone надаються операторами-партнерами на Фарерських островах, в Ісландії, на Фіджі, в Французькій Полінезії, Уганді.

Для ряду територій використовується подвійна назва. Наприклад, Airtel-Vodafon - для островів Джерсі, Bmobile-Vodafone - для Соломонових островів, а також Папуа і Нової Гвінеї.

"Vodafone Group уклала угоди з операторами мереж в країнах, де група не володіє пакетами акцій. У відповідності з умовами цих угод, Vodafone і її оператори-партнери співпрацюють в області маркетингу глобальних продуктів і послуг з різними рівнями асоціації бренду", - йдеться на сайті Vodafone.

Аналогічні угоди існують також з низкою спільних підприємств, асоційованих компаній та філій Vodafone.

Довгострокову угоду Vodafone з російською групою МТС було укладено ще в 2008 р. Вона дозволила МТС та її дочірнім компаніям отримати доступ до експертизи і портфеля продуктів, послуг та пристроїв Vodafone для масового і корпоративного ринків. Схожі угоди у британського оператора є в 55 країнах світу.

Як пояснив директор Vodafone по розвитку партнерських ринків Стефано Гастаут, про викуп частки українського оператора зараз мова не йде. Проте він не заперечує такого розвитку подій в майбутньому.

Зараз "МТС Україна" належить російському оператору "Мобільні Телесистеми". Кінцевим бенефіціаром є громадянин Росії Володимир Євтушенков.