Китай візьме участь у військових навчаннях США в Тихому океані як спостерігач.
Командувач Військово-морських сил США в зоні Тихого океану адмірал Вільям Фаллон повідомив, що запросив китайських воєначальників взяти участь як спостерігачів на військових навчаннях, які пройдуть в середині червня 2006 р. Адмірал відзначив, що це крок на шляху до поліпшення зв'язків між військовими обох країн. За його словами, в ході тижневих переговорів китайські військові виразили зацікавленість в налагодженні ближчих контактів і прикрість з приводу того, що Пентагон бачить в КНР потенційного супротивника. Також В.Фаллон заявив, що сподівається отримати аналогічне запрошення, і привів в приклад проведені в 2005 р. навчання Росії і Китаю, повідомляє (С) Associated Press.
Крім того, В.Фаллон заявив, що добиватиметься в конгресі пом'якшення обмежень на контакти між військовими США і КНР, оскільки закон 2000 р. обмежує взаємодію Збройних сил Сполучених Штатів і Народно-визвольної армії Китаю навіть під час виконання гуманітарних і різних невійськових місій.
Запрошення, зроблене В.Фаллоном і прийняте китайською стороною, є позитивним сигналом на тлі напружених відносин між військовими США і КНР. Потеплення цих відносин в 1990-х роках серйозно ускладнилося після інциденту 2001 р., коли винищувач Військово-повітряних сил КНР зіткнувся з американським літаком-розвідником поблизу південного китайського острова Хайнань.