Ринок акцій у Сполучених Штатах закрився 17 травня 2007 р. зниженням основних індексів. У значній мірі поведінку ринку визначив виступ глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке.
Після відкриття торгової сесії Б.Бернанке, виступаючи на банківській конференції, заявив, що американські банки сильно ризикують, займаючись проміжним фінансуванням операцій приватних інвестиційних фондів. За його словами, подібні тимчасові позики несуть в собі "значні ризики". Глава ФРС також закликав банкірів уважніше ставитися до вивчення обставин і перспектив операції і позичальника перед наданням подібних позик.
Ринок відреагував зниженням котирувань акцій компаній фінансового сектора. Так, цінні папери найбільшого в світі банку Citigroup Inc. за підсумками торгів подешевшали на 0,2%, акції JPMorgan Chase & Co. - на 0,8%.
З макроекономічних новин на характер ринку також зробило вплив повідомлення дослідницької організації Conference Board про зниження значення індексу провідних економічних індикаторів США за підсумками квітня 2007 р. на 0,5%, тоді як аналітики прогнозували, що цей показник знизиться тільки на 0,1%.
Разом з тим, до початку торгової сесії Міністерство праці США повідомило, що кількість нових безробітних за тиждень, який завершився 12 травня 2007 р., знизилася на 5 тис. у порівнянні з переглянутим показником минулого тижня і склала 293 тис.
Серед корпоративних новин, що мали вплив на ринок, - рішення аналітиків Stifel Nicolaus & Co. знизити рейтинг за акціями провідного світового виробника будівельної техніки Caterpillar Inc. до "тримати" з "купувати" на підставі можливого зниження продажів компанії. Акції Caterpillar знизилися в ціні на 1,5%.
З песимізмом відреагували інвестори і на фінансовий звіт одного з найбільших у світі виробників персональних комп'ютерів і принтерів Hewlett-Packard Co. за II квартал 2006-2007 фінансового року, що завершився 30 квітня ц.р. Прибуток компанії за звітний період знизився на 7% - до 1,78 млрд дол. проти 1,9 млрд дол. роком раніше. Акції Hewlett-Packard за підсумками торгів знизилися в ціні на 0,8%.
Стримуючий ефект на зниження біржових індексів надали повідомлення про злиття і поглинання. Напередодні стало відомо, що приватний інвестиційний фонд The Blackstone Group досяг угоди про придбання американської Alliance Data Systems Corporation, що є одним з лідерів у сфері інформаційних технологій, за 7,8 млрд дол., включаючи погашення заборгованості. Акції Alliance Data подорожчали на 24,6%.
Крім того, акції рекламної компанії 24/7 Real Media Inc. виросли в ціні на 3,5% на тлі повідомлення про те, що її придбає британська WPP Group за 649 млн дол.
За підсумками торгів 17 травня 2007 р. індекс Dow Jones знизився на 10,81 пункту (-0,08%) і склав 13476,72 пункту, індекс Nasdaq опустився на 8,04 пункту (-0,32%) - до 2539,38 пункту, а індекс S&P - на 1,39 пункту (-0,09%), склавши 1512,75 пункту.