ВАТ "РусГідро" планує повністю відновити Саяно-Шушенську ГЕС протягом трьох років. Про це повідомив сьогодні журналістам в.о. голови правління компанії Василь Зубакін. За його словами, раніше передбачалося, що станцію буде відновлено за 4-5 років, і ця оцінка була заснована на можливих термінах виробництва необхідного устаткування й матеріалів. "Проведено переговори із керівництвом компанії "Силові машини", її керівник завірив мене, що устаткування для Саяно-Шушенської ГЕС буде вироблено у нормативно стислі терміни", - пояснив В.Зубакін.
Як повідомлялося раніше, за попередніми даними, вартість повного відновлення Саяно-Шушенської ГЕС із будівництвом нового машзалу може скласти близько 40 млрд руб. За словами міністра енергетики Сергія Шматка, це максимальна оцінка, якщо необхідно буде замінити 90% всього постраждалого устаткування, що, взагалі, означає побудувати станцію наново.
Потужність Саяно-Шушенської ГЕС залежно від устаткування, яке буде обрано для заміни, після завершення ремонту станції може бути збільшено з 640 МВт до 720 МВт на кожен агрегат, сказав С.Шматко.
Нагадаємо, жертвами аварії на Саяно-Шушенській ГЕС стали 77 людей, врятовано 14 людей. На даний момент опізнано тіла 68 загиблих.
Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, одній із найбільших електростанцій Росії, сталася вранці 17 серпня 2009 р. За не з'ясованими поки причинами сталося часткове руйнування машинного залу ГЕС. Сильні пошкодження отримали сьомий і дев'ятий гідроагрегати, третій, четвертий та п'ятий агрегати завалено металоконструкціями.