Перша вакцина від віспи mpox схвалена у ВООЗ: які рекомендації до щеплень
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно схвалила вакцину MVA-BN від біотехнологічної компанії Bavarian Nordic як перший засіб проти вірусу mpox (раніше відомої як мавпяча віспа).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ВООЗ.
Наразі спалах захворюваності найбільший в Африці. Однак інфекція продовжує поширюватися в інших країнах.
Вакцина призначена для людей віком від 18 років і вводиться у вигляді двох доз із інтервалом у чотири тижні.
Водночас, у надзвичайних ситуаціях її дозволено використовувати для дітей, вагітних і осіб із ослабленим імунітетом, якщо користь перевищує можливі ризики. Наявні дані свідчать, що однодозова вакцина забезпечує 76% захисту, тоді як схема з двох доз підвищує ефективність до 82%.
У зв'язку з обмеженими запасами вакцини, ВООЗ рекомендує застосовувати одноразову дозу в критичних умовах. Компанія Bavarian Nordic оголосила про плани збільшити виробництво, зокрема, постачити ще 50 мільйонів доз упродовж наступних 12-18 місяців.
Таким чином, схвалення ВООЗ прискорить постачання вакцин у рейгіони, де ситуація найгірша. Це допоможе стримати подальше поширення хвороби на глобальному рівні.
Це схвалення ВООЗ не тільки прискорить постачання вакцин у найбільш уражені регіони, але й допоможе стримати подальше поширення захворювання на глобальному рівні.
Що відомо про mpox
Mpox (раніше мавпяча віспа) - це вірусна інфекція, яка поширюється через контакт із зараженими тваринами або людьми. Симптоми включають лихоманку, головний біль, м'язовий біль і висип. Захворювання стало глобальною проблемою після спалаху в 2022 році, коли було зафіксовано понад 100 000 випадків у більш ніж 120 країнах. ВООЗ схвалила вакцину MVA-BN для боротьби з mpox, яка має ефективність до 82% після двох доз.
Перший випадок захворювання цим вірусом в Європі був зареєстрований у Швеції.
Також ми повідомляли, що ВООЗ оголосила спалах mpox міжнародною надзвичайною ситуацією.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.