Грецький виробник бронежилетів для ЗСУ спростовує звинувачення на адресу Шаповалова
Грецький виробник бронежилетів ELMON S.A., якого було згадано у підозрі, висунутій ДБР на адресу колишнього заступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова, спростовує ряд фактів у висунутих екс-чиновнику обвинуваченнях.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідний лист виробника.
Як відомо, Шаповалова підозрюють у перешкоджанні законним діям ЗСУ, яке нібито здійснювалось шляхом підписання контрактів на постачання амуніції невідповідної якості. У підозрі від ДБР фігурують 11 контрактів, один з яких - з ELMON.
Невідповідна якість бронежилетів від ELMON полягала, за текстом підозри, у неякісному "пришиванні кишень жорстких балістичних пластин до основної тканини жилета, що призводить до їх відриву".
Як зазначив у листі керівник ELMON S.A. Іоаніс Ґаланіс, цей недолік стосувався обмеженої партії бронежилетів і був спричинений "невеликою партією пряжі, яку ми отримали від нашого постачальника сировини (кілька рулонів пряжі)".
На час висунення Шаповалову підозри претензії щодо якості було усунено коштом постачальника і контракт з грецькою компанією був повністю виконаний.
"Хоч нас запросили виїхати на огляд дефекту в Київ i визначити браковані одиниці, ми вирішили терміново відізвати i повністю замінити всю партію… та заощадити час разом з нашою 100% компенсацією витрат", - зазначив керівник компанії-постачальника.
Він також зазначив, що вся продукція компанії сертифікована акредитованими лабораторіями за міжнародними стандартами, відповідна документація була подана до відповідних органів України.
"Крім того, кожна доставлена в Україну партія пройшла балістичні випробування, і її стовідсоткова відповідність балістичним вимогам була підтверджена", - прокоментував керівник ELMON S.A., продукція якої сертифікована за стандартами NATO SECRET, ISO 9001, ISO 14001 i військового стандарту якості AQAP 2110 (видання D).
Нагадаємо, раніше в інтерв’ю Вячеслав Шаповалов назвав інші країни НАТО, з постачальниками яких було заключено контракти, що фігурують у підозрі ДБР. Зокрема, це США, Туреччина, Польща, Греція, Словенія тощо.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.