ua en ru

Скандал у ЦВК: Місця в Центрвиборчкомі можуть втратити два представники опозиції

Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії (ЦВК) про реєстрацію колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка кандидатом в депутати за округу № 62 в Житомирі. Про це йдеться в рішенні суду.

Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії (ЦВК) про реєстрацію колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка кандидатом в депутати за округу № 62 в Житомирі. Про це йдеться в рішенні суду.

"Визнати протиправним і скасувати постанову ЦВК від 3 серпня 2012 р. в частині реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в народні депутати", - йдеться в рішенні суду.

Підставою для скасування реєстрації Сацюка став той факт, що він не проживав на території України останні п'ять років.

Особливий інтерес у цій здавалося б непримітній справі полягає в тому, що позов до суду з приводу реєстрації Сацюка подала кандидат від Молодіжної партії України Ганна Федорченко, яка балотується в депутати по одному з округів Києва. Зазначимо, округ № 62, за яким хотів йти Сацюк, знаходиться в Житомирі. Фаворитом перегонів в окрузі № 62 вважається кандидат від влади, голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук.

Крім того, рішення про реєстрацію Сацюка в якості кандидата в нардепи може коштувати місця в ЦВК двом членам комісії - Андрію Магері і Валерію Шелудьку. Зазначимо, вони займають місця в ЦВК за квотою опозиції.

"Визнати протиправними дії члена ЦВК Андрія Магери при підготовці до розгляду на засіданні ЦВК від 3 серпня 2012 р. питання про реєстрацію кандидатом у депутати в окрузі № 62 Володимира Сацюка... Визнати протиправними дії члена ЦВК Валерія Шелудька з повернення скарги кандидата Федорченко без розгляду і невнесению на розгляд ЦВК питання про скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом у депутати", - сказано в рішенні суду.

Суд вирішив повідомити про ситуацію Президента України та голови ЦВК "для прийняття відповідних заходів". Магеру Шелудька і звинувачують в порушенні присяги. Як відомо, питання про звільнення членів ЦВК розглядає Верховна Рада за поданням Президента.

Сам Магера сьогодні заявив, що має намір оскаржити рішення Київського апеляційного адміністративного суду у Вищому адміністративному суді. "Я не погоджуюсь із постановою Київського апеляційного адміністративного суду та окремою ухвалою. Буду завтра подавати апеляційну скаргу до Вищого адміністративного суду і просити переглянути рішення, яке ще не набрало законної сили. Будь-які коментарі цієї постанови я не буду робити з однієї причини: на мене ще чекає розгляд - я не хочу, щоб це було розцінено як вплив на суддів", - повідомив Магера радіо "Свобода".

Що ж до реєстрації кандидатом у депутати Сацюка, то, за словами Магери, він вважає, "що комісія в межах своїх повноважень ухвалила постанову про реєстрацію кандидата".

Нагадаємо, 18 серпня ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати. Вибори до парламенту відбудуться 28 жовтня.