ua en ru

Кількість шкідливого ПЗ для Android зросла у 2012 р. на 163%, - дослідження (відео)

Автор: RBC.UA
Мобільний провайдер NQ Mobile оприлюднив результати дослідження щодо проникнення шкідливого програмного забезпечення (ПЗ) для мобільних пристроїв. Встановлено, що частка шкідливих програм для мобільних платформ зросла на 163% у 2012 р.

Мобільний провайдер NQ Mobile оприлюднив результати дослідження щодо проникнення шкідливого програмного забезпечення (ПЗ) для мобільних пристроїв. Встановлено, що частка шкідливих програм для мобільних платформ зросла на 163% у 2012 р., повідомляє "Росія 24".

Читайте також: Глава Android покидає посаду, але залишається в Google

Загалом було зареєстровано більше 65 тис. різних форм зловмисних програм - перепакування, шкідливі URL-адреси та SMS-фішинг тощо. Атаки "шкідників" були здебільшого спрямовані на гаджети, оснащені операційною системою Android, яка стала улюбленою платформою для мобільних хакерів .

Тенденції показують, що в найближчому майбутньому можна буде спостерігати велику кількість атак, в тому числі, згідно з NQ, користувачів чекають і більш "креативні" зломи і віруси. Наприклад, в лютому фахівці виявили новий тип шкідливого ПЗ, яке використовує Android-пристрій у якості стартової платформи для зараження цільового пристрою - комп'ютера, на який вірус передається через USB-порт.

Читайте також: Facebook представить власну версію Google Android

Вірус був знайдений лише в деяких інфікованих апаратах, але це, безсумнівно, тривожний вектор атаки, який може створити безліч проблем у майбутньому, якщо не зупинити його розвиток на ранніх стадіях.

У звіті NQ Mobile повідомляється про близько 32,8 млн пристроїв на Android, які були заражені тим або іншим типом вірусу у 2012 р., що становить 200%-е збільшення кількості шкідливого ПО із 2011 р.

Цьому, безумовно, сприяє і власне збільшення кількості апаратів: в нещодавньому звіті іншої аналітичної компанії, ABI Research, повідомлялося, що до кінця року девайсів на ОС Android буде близько 798 млн штук - є де розгулятися хакерам.

Читайте також: Засновник Facebook Цукерберг створив політичну партію (відео)

Що стосується геопозіцій, то на першому місці за "зараженими" пристроями Китай із 25,5%, Індія - 19,4%, Росія - 17,9% і США - 9,8%.

Як повідомлялося раніше, планшети під управлінням операційної системи Android у 2013 р. займуть 49% світового ринку. При цьому пристрої під iOS втратять перше місце, а на їх частку припаде близько 46%. Такий прогноз 13 березня опублікувало міжнародне агентство International Data Corporation (IDC).

За підрахунками аналітичної компанії Gartner, ринок мобільних додатків у 2013 р. досягне 25 млрд дол., а приріст складе 62% відносно минулого року.

Читайте також: Продажі мобільних телефонів у світі у 2012 р. знизилися на 1,7%