ua en ru

Києву не загрожує істотне підтоплення, - гендиректор "Київавтодору"

Автор: RBC.UA
Гендиректор "Київавтодору" Георгій Глінський впевнений, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності. Про це він заявив в ході сьогоднішньої прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Гендиректор "Київавтодору" Георгій Глінський впевнений, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності. Про це він заявив в ході сьогоднішньої прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Звичайно, будуть неприємності відлиги, коли під бордюром буде паводок і ноги можна буде промочити, але таких (катастрофічних) підтоплень не буде", - сказав Глинський.

За його словами, в грудні 2012 р. і лютому 2013 р. на вулицях столиці накопичувалося не менше снігу, але він поступово зійшов, хоча були і плюсові температури. Тому немає жодних ризиків для зливової каналізації.

"Ризик підтоплення у столиці може виникнути тоді, коли рівень Дніпра піднімається в результаті того, що у верхів'ях Дніпра велику кількість снігу піднімає його рівень і відбувається підтоплення нашої зливної системи, (сніг) не дає їй сходити. Цього поки не прогнозується, і тому я вважаю, що поступово наша зливна система зливової каналізації, вона пропустить то кількість снігу, спокійно сприйме це і він відійде", - пояснив Глинський.

Читайте також: Попов доручив підготуватися до паводку в Києві

На запитання журналістів, чи достовірна інформація фахівців про те, що стокова система в Києві сьогодні не працює, що призведе до підтоплення, Глинський зазначив: "Що говорять фахівці, це вже проблеми цих фахівців".

На думку експертів паводкова небезпеку в Києві існує в районі ДВРЗ, вул. Тепловозної, в селищі Жуляни, в районі площі Перемоги за умови забрудненості русла р.. Либідь, а також біля станції метро "Лівобережна".

А ось Бортницькій станції аерації нічого не загрожує. Принаймні в цьому запевнив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак. "На Бортницькій станції аерації ніяких сьогодні загроз немає ... У нас виділено та фінансування ... і зараз як тільки сніг зійде ми завершимо зміцнення дамб та асфальтування територій дамб", - сказав Мазурчак.

Однак, ще в лютому директор Бортницької станції аерації Володимир Бражник заявив про загрозу екологічної катастрофи. За його словами, на земляних дамбах БСА, які утримують відходи після очищення стічних вод, було виявлено 18 промиваючи. Бражник говорив, що захисні споруди можуть не витримати танення снігу, і відходи заллють довколишні населені пункти.

Читайте також: У Києві існує паводкова небезпека в районі ДВРЗ, площі Перемоги і метро "Лівобережна", - експерт

Варто зазначити також, що вчора голова КМДА Олександр Попов доручив активізувати підготовки до весняного паводку.

Згідно з прогнозом Гідрометцентру, сніг в Україні почне танути в перших числах квітня. Поступове підвищення температури почнеться з 30-31 березня. За вихідні у Києві випало рекордні більше 60 мм снігу, і зараз, коли температура повітря вдень трохи зростає, танення снігу вже доставляє киянам чимало клопоту.

Зазначимо, що раніше в ГосЧС прогнозували, що весняне водопілля буде в межах норми, однак минулий снігопад, вочевидь тоді не враховувався. Крім того, зазначалося, що ГосЧС ресурсно і кадрово готове до можливих повеней.

Читайте також: Бортницькій станції аерації нічого не загрожує, - Мазурчак

Вчора міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник заявив, що київська система зливових стоків здатна повною мірою пропустити обсяг накопичених стічних вод в результаті танення снігу.