ua en ru

Земельна реформа у Зімбабве принесла 12 млрд дол. збитків

Автор: RBC.UA
Земельна реформа, почата у 2000 р. урядом Зімбабве на чолі з президентом Робертом Мугабе і яку прозвали "расистською", обернулася для країни до 2009 р. збитком в 12 мільярдів доларів, повідомляє BBC.

Земельна реформа, почата в 2000 р. урядом Зімбабве на чолі з президентом Робертом Мугабе і яку прозвали "расистською", обернулася для країни до 2009 р. збитком в 12 мільярдів доларів, повідомляє BBC.

У результаті реформи виробництво продукції сільського господарства в Зімбабве скоротилося на 70%. Майже 1,5 млн жителів країни голодують, а 80% земель, відібраних у європейців, нині порожні.

Її суть- насильницьке захоплення майже усіх ферм білих землевласників для задоволення потреб безземельного чорношкірого населення. Якщо до реформи Зімбабве забезпечувала себе продовольством і експортувала сільськогосподарську продукцію
в інші країни, то тепер вимушена покладатися на імпорт.

Зімбабве стало бідніше, ніж після надбання незалежності в 1980 р. Більше 80% жителів країни безробітні.

Зараз 80 % земель, переданих корінним зімбабвійцям, покинуті. Після реформи з'ясувалося, що нові власники відібраних у білих ділянок не вміють обробляти землю і займатися сільським господарством.
Частина кращих земель, конфіскованих у білих фермерів за рішенням Мугабе, дісталися людям, що мають тісні зв'язки з урядом країни. Мугабе і члени його сім'ї контролюють 39 ферм.

Нагадаємо, земельна реформа стала однією з головних причин голоду і гіперінфляції в Зімбабве. У 2002 р. ЄС і США, обурені насильством в країні, прийняли рішення про введення економічних санкцій проти режиму Мугабе. Сам зімбабвійский президент і його найближче оточення отримали статус персон нон грата, а їх особові рахунки в західних банках були заарештовані. Із-за санкцій економіка Зімбабве обрушилася, владі довелося заборонити обіг місцевої валюти.