ua en ru

Японія розгортає протиракетний щит у відповідь на запуск супутника КНДР

Автор: RBC.UA
Запуск північнокорейського супутника Kwangmyongsong-3 змусив Японію розгорнути протиракетний щит.

Запуск північнокорейського супутника Kwangmyongsong-3 змусив Японію розгорнути протиракетний щит, повідомляють японські ЗМІ

Зокрема, морські сили самооборони країни відправляють на бойове чергування три есмінці, оснащених системою ПРО Aegis. Крім того, поряд з Токіо і на острові Окінава будуть розгорнуті системи Patriot.

Кораблі ВМФ Японії в квітні будуть нести чергування в Східно-Китайському і Японському морях. Їм належить відстежувати запуск північнокорейської ракети-носія, траєкторія польоту якої пройде над південними японськими островами Сакісіма.

Відзначимо, що в міністерстві оборони Південної Кореї 26 березня повідомили, що Сеул готовий збити ракету з супутником КНДР, якщо вона пролетить над територією республіки.

Президент США Барак Обама, у свою чергу, заявив, що Росія і Сполучені Штати мають намір разом попередити керівництво Північної Кореї про необхідність відмовитися від планів по запуску супутника.

Раніше стало відомо, що Північна Корея має намір відзначити 100-річний ювілей свого великого вождя Кім Ір Сена запуском космічного супутника. Очікується, що ракета стартує 15 квітня 2012 р., в день народження "вічного Президента". На думку західних дипломатів, за запуском орбітальних апаратів можуть ховатися випробування балістичної ракети дальнього радіуса дії.

Влада КНДР заявила, що готова запросити на запуск супутника міжнародних спостерігачів. Однак проти запуску виступили не тільки США і Японія, але і Євросоюз. У відповідь керівництво Північної Кореї заявило, що підозри у випробуваннях балістичної ракети є спробою відкинути право країни на мирне освоєння космосу.

Відзначимо, 25 березня 2012 р. в Сеулі відкривається саміт з ядерної безпеки. Незважаючи на те, що Північна Корея не буде брати в ньому участі, північнокорейська ядерна проблема буде активно обговорюватися учасниками зустрічі.

Раніше КНДР погодилася виконати мораторій на запуски балістичних ракет дальньої дії і ядерні випробування. Також Північна Корея припиняє збагачення урану на ядерному комплексі в Йонбені. В обмін на північнокорейський ядерний мораторій, США готові надати КНДР продовольчу допомогу в еквіваленті 240 тис. т. Також влада КНДР запросила інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) відвідати свою країну. Однак на початку березня в Пхеньяні заявили про запуск супутника на честь ювілею "великого вождя" Кім Ір Сена.

КНДР вже двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробували балістичну ракету дальнього радіусу дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того, як Пхеньян випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії (країна офіційно заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного більше 1 тис. центрифуг.

У грудні 2011 р. помер лідер КНДР Кім Чен Ір, правонаступником якого став його син Кім Чен Ин. Аналітики відзначали, що після цього стала можливою зміна політики Північної Кореї, яка традиційно була конфронтаційною по відношенню до Заходу.